До прикладу, цього року можна буде відвідати Фестиваль писанок, фестиваль "Велика гаївка" та Великодній ярмарок.

Фестиваль Писанок у Львові (15 березня - 22 квітня)

Під час Фестивалю Львів перетвориться на "Музей Писанки" просто неба, де з різноманітних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватися писанки (із галузок, квітів, кульок, шоколаду, пінополістиролу, дерева, тощо).

Основною ідеєю Фестивалю є виготовлення і прикрашання Львова невід'ємним символом Великодня – писанками (яйце декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників).

Кожен охочий зможе приєднатися до загальноміського фестивалю. Потрібно лише створити власну писанку та виставити її для загального огляду.

Фестини "Велика Гаївка"

У Музеї народної архітектури та побуту щорічно відбувається етнографічний фестиваль "Велика Гаївка", де львів’яни та гості міста можуть ознайомитись з традиціями весняного циклу нашого регіону та безпосередньо взяти участь у великодніх забавах.

"Велика Гаївка" – це місце зустрічі родин, давніх друзів, усіх, хто вважає себе львів’янином та гостей міста.

На відвідувачів фестивалю чекають майстер-класи з писанкарства та традиційні великодні забави для дітей та дорослих. Серед них – "Кривий танець" (безперервний танець, що  тягнеться центральною алеєю музею); конкурс "Писанка для милого", Майстерня автентичного танцю, атракціон "Гойдалки".

На головній сцені протягом всього дня будуть звучати веснянки та гаївки, проводитимуться конкурси, забави та аукціон писанки. Також на гостей фестивалю чекають виступи фольклорних та хореографічних колективів та естрадних виконавців.

Для найменших відвідувачів буде відкрито спеціальну галявину "Вербові котики", де діти зможуть бавитись і розважатись цілий день, пізнаючи народні звичаї та обряди.

Великодній ярмарок ( 7 квітня - 13 травня )

Під час свят у Львові уже традиційним став "Великодній ярмарок", який походитиме на проспекті Свободи (центральна алея). Торгівля в рамках Великоднього ярмарку проходитиме у робочі дні – з 11.00 год до 22.00 год, у святкові та вихідні дні – з 10.00 год до 23.00 год.

Мешканці та гості  міста зможуть придбати різноманітні товари – сувеніри ручної роботи, пасхальну атрибутику, мед та вироби з воску, речі побутово-декоративного промислу. Ласуни також зможуть себе потішити різноманітними смаколиками.

Окрім цього, організатори готують виступи дитячих колективів, проведення гаївок, різноманітні майстер-класи (розпис писанки, виготовлення ляльки-мотанки, витинанки, прикрас, керамічних виробів).

На львів’ян та гостей міста чекають танцювальні вечори, покази фільмів, виступи молодіжних гуртів. Окрім цього, на ярмарку буде виставлено спеціальну святкову композицію, що буде сюрпризом.

джерело: lviv.travel