Зриви пломб та підпали урн для бюлетенів можуть стати основними порушеннями, які матимуть місце під час проведення переголосування другого туру виборів 26 грудня. Про це повідомив керівника інформаційно-аналітичного відділу ЛОГО КВУ Назар Бойко сьогодні на засіданні Львівського прес-клубу на тему “Що може зробити пересічний виборець, щоб запобігти фальшуванню голосування: 10 порад львів’янам”.
Назар Бойко при цьому наголосив, що „переголосування другого туру виборів 26 грудня має шанс стати найбільш чесним та прозорим”.
Зміни, внесені до закону про вибори, допоможуть уникнути порушень, які мали місце на виборах 31 жовтня та 21 листопада, ― зазначив Назар Бойко.
Розповідаючи про зміни внесені до закону про вибори, Назар Бойко, зокрема наголосив на тому, що ТВК мають бути сформовані за 8 днів до дня виборів, а ДВК, відповідно, за 6, окрім того комісії можна буде доукомплектувати за 2 дні до голосування. Важливим нововведенням є також те, що для легітимної роботи комісії достатньо 1/2 присутніх членів комісії.
Також, як було зазначено, ускладнилась процедура отримання відкріпних талонів. Для того, щоб виборець зміг проголосувати за відкріпним талоном, йому необхідно написати заяву, в якій потрібно зазначити причину відсутності на виборчій дільниці за місцем проживанням, та виборчий округ, в якому виборець має намір проголосувати. Пізніше до 12:00 25 грудня потрібно зареєструватися у ТВК, де відбуватиметься голосування.