Про це повідомляє кореспондент «Вголосу» з місця події.

«Ми будемо стояти до останнього, бо якщо хоча б один львів‘янин сьогодні прийде голосувати, то це буде плювок в сторону нашого міста і держави, інтереси якої ми захищаємо. Усім тим, кому хочеться «русского міра» на нашій землі, давно пора зібрати речі і попхатися в свою Московію», - зазначив Володимир Вереміч, представник «Національного Корпусу».

У коментарі «Вголосу» очільник Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук зазначив, що в умовах гібридної війни з боку РФ таку саму гібридну пропаганду веде українська влада, яка спромоглася заборонити вибори Путіна лише після протестів суспільства.

«Про блокування виборів Путіна в Україні ми заявили ще три тижні тому, якщо не раніше. А влада дала абсолютно запізнілу реакцію. Більше того, це все оголосили всього-на-всього у пості Міністра внутрішніх справ у Facebook. Ніяких інших офіційних заяв ми не бачили. До влади інше запитання: нащо вони дали офіційний дозвіл на відкриття дільниць? Мені це нагадує спроби влади грати на два фронти. Для українців давати риторику, яка має виглядати національно свідомою, а паралельно робити абсолютно недієві і нерішучі кроки. Ця політика супроводжує нинішю владу у всіх царинах. Замість того, щоб блокувати російські товари, вони на тому роблять бізнес. Санкції весь світ впроваджує, а наша влада торгує з ворогом, щоправда, заявляючи, що буде щось блокувати. Сьогодні в умовах гібридної війни з боку РФ таку саму гібридну пропаганду веде українська влада, що і засвідчила оця заява. Як бачимо, їм таки довелося прислухатись до здорового глузду і заблокувати самим ті дільниці», - зазначив Мельничук.

Також, за словами Любомира Мельничука, сьогодні проголосувати за президента РФ на дільницю у Львові прийшла літня пара. Побачивши натовп націоналістів під дипустановою, чоловік удразу втік, а жінка вирішила «перекваліфікуватися» і заявила, що просто хоче «взяти газетку».

«Ці люди не бояться ніяких декларацій, тим більше, від нинішньої української влади, - додав очільник Львівської «Свободи». - Сьогодні дуже багато політичних партій і політиків сидять на теплих диванах і пишуть у своїх «Фейсбуках» заяви. Воно, звичайно, дуже гарно, але результату нуль. Ми ж виступаємо за акції прямої дії. Своїми рішучими кроками ми намагаємося домогтися результату і саму владу стимулювати до адекватної поведінки».

 

«Немає жодних сумнівів, що запізніла неофіційна заява МВС у «Фейсбуці» є наслідком заяви націоналістичних сил України, - сказала «Вголосу» екс-нардеп Ірина Фаріон. - Якщо суспільство не тиснутиме на владу, ми продовжуватимемо котитися у яму. Сьогоднішня акція - яскраве цьому підтвердження, бо жоден кацапський щур сюди не проповз. Цей щур розумів, що ми його глибоко зарили б тут у львівську каналізацію. Це дзвіночок Авакову, що йому пора пакувати манелі і гибати звідси подалі».

Разом з тим, за словами політика, українцям у стосунках із ворогами слід користуватися лише силою та приниженням, бо по-іншому вони просто не зрозуміють:

«Представники цього етносу бояться лише двох речей: сили і приниження. Тому саме це ми, українці, і повинні застосовувати у стосунку до них. І воно, до речі, дає свої результати. Спілкуватися з ними в інший спосіб не треба, бо це їхні моделі життя. До речі, нехай ще уважно подивляться на світлини, які сьогодні тут розвішані. Це звірства, які вони робили щодо України, Грузії та Сирії. Після такого ця нація має бути стертою з лиця Землі».

Також Ірина Фаріон запевнила, що націоналісти стоятимуть під генконсульством аж до 20.00 год (до завершення виборів).

«Наше стояння тут - це свідчення території. Але не просто в сенсі землі, а в сенсі внутрішіх переконань і цінностей. Якщо внутрішні переконання є, то знищити їх не можливо. Можна нас розстріляти чи посадити в тюрми, але не можна вирвати з нашої середини переконання у тому, що це наша земля, і панувати на ній повинні українці. Їм не подобається? То кордони відкриті! Нехай гибають геть», - додала екс-нардеп.

 

Як уже писав «Вголос», Президент держави-агресора Володимир Путін зранку 18 березня проголосував на виборах глави Російської Федерації. Під час спілкування із журналістами після голосування Путін заявив, що вважатиме за успішний «будь-який відстоток голосів, який дає право виконувати посаду президента».

Нагадаємо, що на посаду президента РФ претендують 8 кандидатів: самовисуванець - президент РФ Володимир Путін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, бізнес-омбудсмен і голова «Партии роста» Борис Титов, кандидат від «Гражданской инициативы» Ксенія Собчак, кандидат від «Коммунистов России» Максим Сурайкін, кандидат від «Российского общенародного союза» Сергій Бабурін і лідер «Яблока» Григорій Явлінський.

Сьогодні голосування мало відбутися і в Україні. У цей день, 18 березня, чотири роки тому Російська Федерація незаконно включила Кримський півострів до свого складу. Текстову онлайн-трансляцію виборів Путіна в Україні можна переглянути за посиланням.

Сьогодні о 8.00 год об'єднані сили націоналістів ‒ «Свобода», «Правий сектор», «Національний корпус», КУН, ОУН, «С14» та ін. – розпочали блокування дипломатичних представництв держави-агресора в Україні у зв’язку з виборами президента Московії.

Раніше повідомлялося, що поліція посилюватиме охорону біля дипломатичних представництв Російської Федерації в Україні у день виборів президента РФ 18 березня. Натомість українські націоналісти ще 15 березня обіцяли пікетувати дипломатичні установи Російської Федерації на території України під час виборів президента РФ у неділю. 

Разом з тим, Міністерство внутрішніх справ України тільки 16 березня після протесту суспільства викликало тимчасового повіреного у справах Російської Федерації в Україні і оголосило йому позицію України щодо виборів президента РФ.

«МВС України заявляє, що проведення незаконних виборів на суверенній українській території в порушення всіх норм міжнародного права неприпустиме! У цих умовах, констатуючи агресивну гібридну війну Росії проти України, незаконну анексію Автономної Республіки Крим, окупації частин Донецької та Луганської областей, проведення незаконних виборів на цій суверенній українській території в порушення всіх норм міжнародного права, МВС України прийняло рішення про неможливість проведення виборів, які порушують закони Україна на території України на території дипломатичних місій», - йшлося у заяві урядовців.

Також МВС наголошувало, що «з огляду на публічні акції протесту в українському суспільстві, нехтування з боку Росії законними вимогами української сторони, щоб уникнути провокацій і можливих важких наслідків, підрозділи Нацполіції і Нацгвардії забезпечать в цей день належну охорону всіх дипломатичних представництв і установ, а також прилеглих до них територій – відповідно до Віденської конвенції».

Відтак, згідно із заявою силовиків, доступ до установ матимуть особи виключно з дипломатичним статусом. Інші особи і громадяни РФ в цей день на територію диппредставництв допускатися не будуть.

Пізніше і в Міністерстві закордонних справ України назвали «свідомою та скоординованою» позицію України щодо недопуску 18 березня росіян в дипломатичні представництва Російської Федерації на території України, оскільки проведення виборів президента Росії в Криму грубо порушує міжнародне і українське законодавство.