Активісти принесли до МВС 7 відер зі сміттям. На кожному з них була наліпка з різними структурами правоохоронних органів: «Беркут», «Барс», МВС, СБУ, ДАІ, «Грифон» тощо.

«Ми принесли смітники з «мусором». Цим ми показуємо символ сучасної української міліції. На жаль, смітники з «мусором» символізують ставлення людей до правоохоронців. Бо до міліції, на жаль, позитивного ставлення немає. Від міліції ніхто не чекає захисту. По суті зараз вона перетворилася на воєнізоване угруповання Партії регіонів», – пояснив представник «Чорного Комітету» Борис Тицький.

Активісти також принесли плакати з зображенням сутички з «беркутівцями» під Гостиним двором і написом «Кияни все бачать, кияни не пробачать». Також вони тримали плакати «Навіть собака – друг людини», «Кожному Захарченку по Запорожцю».

Активісти передали до МВС своє звернення, в якому прописали вимоги. Насамперед вони вимагають звільнити чинне керівництво міністерства та інших правоохоронних структур. Інші вимоги, які висунули організатори акції: деполітизація правоохоронних органів, децентралізація, прозорість і відкритість, демілітаризація та створення дієвої громадської ради.

Після цього активісти поставили відра зі сміттям під пам’ятник героям фільму «Жеглов і Шарапов». Також вони поставили біля пам’ятника імпровізовану табличку з написом «Міністерство всеукраїнського свавілля». На думку організаторів, саме так має називатися МВС.

«Народної довіри до цих пам’ятників у сотні разів більше, ніж до міліції. Бо вони (міліція) так захопилися воюванням, що почали воювати зі своїм народом», – пояснив керівник КУПРу Сергій Мельниченко.

Він також закликав правоохоронців служити так, як символічно це робили Жеглов і Шарапов, а не як є зараз в Україні.

Акцію охороняли кілька десятків правоохоронців. Також неподалік стояли 5 автобусів із «беркутівцями». Однак проведенню заходу вони не перешкоджали.

Джерело: Gazeta.ua