У вівторок, 28 січня, у Бельгії відбудеться Шосте засідання Ради Асоціації Україна-ЄС.

Засідання триватиме у Брюсселі під головуванням Прем’єра Олексія Гончарука. Про це інформує Урядовий портал.

У відомстві наголосили, що новий Уряд нашої держави та Європейська Комісія зустрінуться таким складом вперше.

Під час засідання планують обговорити протидію агресії РФ та безпекову ситуацію на Донбасі, не оминуть і питання Криму.

Під час засідання Ради асоціації сторони також проаналізують досягнутий прогрес з імплементації Угоди про асоціацію та обговорять стан двосторонньої торгівлі, шляхи поглиблення економічного та галузевого співробітництва України з Європейським Союзом, співпрацю у сфері юстиції, свободи та безпеки.

Делегацію Уряду України очолюватиме Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Делегацію Європейського Союзу – Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель. У засіданні також візьме участь Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї.

До української урядової делегації також входять Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, Міністр фінансів України Оксана Маркарова, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Іонан Валерія, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка, заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик.

Окрім участі у пленарному засіданні, під час візиту до Брюсселя Глава українського Уряду проведе двосторонні зустрічі з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем, Виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, а також зустріч із представниками бельгійського бізнесу.

За підсумками 6-го засідання Ради асоціації Україна–ЄС о 18:15 (за місцевим часом) відбудеться спільна прес-конференція Олексія Гончарука та Жозепа Борреля.

Як писав "Вголос", Гончарук розповів, скільки кілометрів доріг прокладуть у 2020 році.

Напередодні у мережі жорстко висміяли Зеленського і Гончарука (фотожаби).