У п’ятницю, 15 лютого, в аеропорту Ізраїля Бен Гуріон затримали 140 українців. Затримали українців на знак протесту проти відмови у в'їзді до України 35 ізраїльтянам.

Про у Facebook написав правозахисник і народний депутат Георгій Логвинський.

Він зазначив, що обидві сторони пішли на компроміс. Проте, за його словами, Ізраїль регулярно використовує таку тактику.

"Зараз під мої гарантії 35 ізраїльтян пропущені і всі 140 українців в'їхали на святу землю. Завдяки втручанню в двох країнах усі на свободі", – написав він.

Спеціальний радник міністра закордонних справ із питань ксенофобії й антисемітизму Анна Вишнякова уточнила, що українців утримували в аеропорту протягом п'яти годин, відібравши у них паспорти. Під конвоєм людей пускали тільки до туалету.

Логвинський відзначив, що причини відмови громадянам Ізраїлю були цілком законними – не було достатньо коштів, не підтвердили мету візиту. Він також наголосив, що Україна завжди ставилася і ставиться з розумінням і повагою до ізраїльських друзів, закриваючи очі на багато питань.

З ізраїльського боку доходило до 20% з кожного літака повернення наших громадян. Мені доводилося постійно відпускати під свою відповідальність десятки українців, затриманих в Ізраїлі. І так продовжуватися більше не може. Вчора повернули з України 14 осіб, а Ізраїль повернув 54. За день", – розповів він.

"Якщо найближчим часом аеропорт Бен Гуріон не змінить своє ставлення до українців, ми і далі будемо діяти за принципом взаємності", – підсумував Логвинський.