Про це йдеться на сторінці у Facebook ГФ «Рабів до раю не пускають».

29 березня волонтери на пропозицію фонду «Відкритий діалог» погодились перевезти бронежилети. Однак, незважаючи на наявні документи, польська прикордонна та митна служба затримали цю гуманітарну допомогу. Причиною назвали відсутність ліцензії на постачання такого обладнання. Засоби захисту були придбані легально, за зібрані з дозволу польського уряду кошти волонтерів. Тоді активісти були затримані на понад дві доби без будь-яких пояснень і утримувались в нелюдських умовах: упродовж 12 годин не дозволяли сходити в туалет.

За інформацією ЗМІ, 22 липня заступник прокурора міста Замостя, що веде справу, перевів Романа Кушніра, Андрія Хавунку та ще більше десятка волонтерів згаданої Фундації зі статусу свідків у статус звинувачуваних. Наразі їм загрожує до 10 років ув’язнення за порушення митного законодавства, а саме ж обладнання погрожують знищити.

«Для вирішення проблеми потрібно підтвердження призначення цих бронежилетів від українського уряду. Наразі ми очікуємо листа від уряду України про те, що вказана партія бронежилетів є благодійною допомогою, не підлягає реалізації, і буде безкоштовно передана підрозділам ЗС України», – повідомили у Фонді.

Тим часом, керівник ГФ «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський вимагає швидкого вирішення проблеми: «Якщо з наших активістів, єдиною метою яких була допомога нашим військовим, не буде знято усі звинувачення, тоді нам доведеться вдатися до радикальних дій. Зокрема, ми привеземо до Польського консульства 10 тонн зіпсованої капусти і зіпсуємо як настрій, так і імідж іноземним дипломатам. Нехай потім карають за хуліганство, проте без радикалізму подібні справи будуть лише затягуватися».

Як повідомляв «Вголос», група «Інформаційний опір» звернулась до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням допомогти затриманим у Польщі волонтерам, які провозили бронежилети для сил АТО, і яким зараз загрожує кримінальна відповідальність.