До стін ВРУ підійшло чимало чоловіків з нашивками батальйону «Донбас», передає УП.

Також уже постраждав чоловік віком за 60 років, йому чимсь пошкодили голову, з неї йшла кров. Зазнав ушкоджень і представник правоохоронних органів. Він лежав без свідомості, в нього текла кров з носа. Полісмена забрали медики.

 

Біля центрального фасаду, який виступає на вулицю Шовковичну, є велика кількість Нацгвардії і поліції, колона бійців «Донбасу», «Азову», колишні атовці.  

 

Приблизно 100 дружинників колоною стали навпроти фасаду, лунають вигуки «хлопці, складайте амуніцію».

 

Активісти не пояснюють, до чого готуються і чому підійшли до Верховної Ради.

Найімовірніше, вони чекають рішення ВР, які будуть результати засідання. Чоловіки вже стоять ланцюгом, стійка бойова.Присутні намагались прорватись через металошукачі  та пронести з собою намети. Також була бійка, невідомі розпилили  у повітрі газ. Атмосфера серед присутніх напружена. Представники Нацгвардії одягли шоломи.

Нагадаємо, з ночі під будівлею Парламенту почали збиратися учасники масштабної акції за політичну реформу. Однією з вимог активістів якраз є зняття депутатської недоторканності. Також опозиція вимагає створення антикорупційних судів та ухвалення нового виборчого закону. 

Варто зазначити, що активісти обіцяли великий масштаб протесту, а ще відучора до центру столиці стягнули правоохоронців та нацгвардійців. Зараз Рада оточена подвійним кордоном силовиків, весь квартал оточений щитами. Прохід на площу Конституції відбувається тільки через рамки. 

Цікаво, що сьогодні вранці Президент Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону під номером 7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України). Проте у разі ухвалення закон набуде чинності аж з 1 січня 2020 року.