Ще у давні часи люди, котрі переживали світові катастрофи, підмітили: «кому війна, а кому – мама рідна». У час воєн, пандемій чуми, холери та інших хвороб завжди були такі, хто не проти використати навіть цивілізаційні катастрофи, щоб отримати преференції.

Так само із мером Львова Андрієм Садовим. Поки усі на карантині, а засідання виконкомів та сесії ЛМР відбуваються без журналістів – можна протягувати усе, що душа забажає.

Виконкоми відбуваються без активістів та журналістів

З часу карантину виконком Львівської міської ради провів два засідання. Чиновники Садового попри пандемію ухвалюють кадрові питання, вносять зміни у бюджет та дозволяють забудовувати місто.

Так, 13 березня, на інформаційну кампанію проти коронавірусу, тобто фактично на ті білборди, які розвісили містом, з міського бюджету департаменту «Адміністрація міського голови» виділили 500 тис. грн. На те саме ще 195 тис. грн отримав департамент Адміністрування послуг. До слова, на ці кошти можна купити 2-3 апарати швидкої вентиляції легень, котрі у спалах коронавірусу рятують життя важкохворим.

На цьому засіданні виконком виділив і 500 тис. грн для придбання засобів індивідуального захисту для працівників ЦНАПів та 20 тис. грн для ЛКП «Центр розвитку туризму», котрі в умовах карантину не працюють.

А вже 17 березня Садовий під приводом боротьби з коронавірусом провів позачергову сесію, на якій проштовхнув створення департаменту агломерацій. Андрій Садовий також вирішив перерозподілити бюджетні кошти під благим приводом боротьби з пандемією коронавірусу. І все було б правильно, якби мер не взяв гроші, котрі призначені на зарплати вчителям, харчування для дітей та культуру, при цьому виділивши додатково і на департамент, котрий невідомо для чого утворювати в умовах пандемії. Згодом обурені депутати зауважили Садовому, що варто було б премії для чиновників, котрі, вочевидь в умовах карантину не надто інтенсивно працюють, спрямувати медикам, проте мер категорично заперечив.

На іншому засіданні виконкому 20 березня чиновники Садового ухвалили штатний розпис новоутвореного на позачерговій сесії департаменту агломерацій. У цей же день виконком під керівництвом Садового дозволив будівельній компанії знести частину споруд (чиновники Садового запевняють, що вони не історичні) на території колишнього «Алмазінструменту», що на вул. Богдана Хмельницького. Будівельній компанії швидко видали містобудівні умови та дозволи на початок робіт.

У час пандемії активно видаються дозволи на забудову центру Львова. Так, на території трикотажної фабрики «Промінь», що на вул. Шевченка,31, виконком Садового дозволив будувати багатоповерховий торгово-офісний центр. Також Садовий погодив добудувати фактично два поверхи у старому будинку в центрі Львова, на вул. Чайковського, 17, а на вул. Джерельній колишній МАФ чи то прохідну підприємства розбудують в офіс.

Користуючись карантином, у Львівській міській раді активно видають дозволи на будівництво і багатоповерхівок, як-от: на вул. Любінській та Стрийській.

Що ж відбувається у Львові під приводом боротьби з коронавірусом та чому мер Львова навіть у такій складній ситуації займається фінансовими маніпуляціями? Про це ІА «Вголос» поспілкувалося із депутатами Львівської міської ради.

Сергій Івах, депутат Львівської міської ради від партії БПП:

Голосуванням на позачерговій сесії Львівської міської ради я вчергове переконався, що Андрій Садовий «під шумок» маніпулює не тільки суспільною думкою, а й у даному випадку він це робить ще й із депутатським корпусом. Остання сесія пройшла позачергово і розгляд питань, котрі відбувались на ній, відбувався без узгодження бюджетної комісії. А це означає, що Андрій Садовий та його чиновники на власний розсуд прийняли рішення, як повинен формуватися резервний фонд. Так-от: у четвертому питанні сесії була позиція забрати 8 млн грн із загального фонду, а саме заробітної плати вчителів та харчування дітей. Крім того, 3,7 млн грн Садовий запропонував забрати із напрямку культури і у той же час з цих грошей, котрі забирають із захищених статей бюджету на нібито боротьбу з коронавірусом, 3,2 млн грн банально переводяться на департамент агломерацій. На мій погляд, депутатський корпус, сповідуючи правильну мету боротьби з коронавірусом, просто не очікував на таке та до кінця не розібрався із ситуацією. Мушу визнати, я теж за це голосував…

Крім того, я пропонував премії чиновників Львівської міської ради спрямувати на боротьбу з коронавірусом. Реакція мера була негативною.

Після цієї ситуації я почав вивчати кожне комунальне підприємство та кожну стрічку витрат у бюджеті для того, щоб на наступній сесії перестали маніпулювати цифрами, а говорили лише фактами. Бо кошти, котрими користуються ЛКП – це непочатий край розслідування для правоохоронців. А тому через це від них Садовий і категорично відмовився щось забирати і спрямовувати на боротьбу з небезпечною хворобою.

Я уже повідправляв запити і сподіваюсь, що ніхто не прикриватиметься надзвичайним станом і я отримаю чітку картину, з чого можна було б забирати гроші та перенаправляти їх на боротьбу з пандемією, бо це дійсно зараз найважливіше.

Ми вже на собі відчули, що у час пандемії Андрій Іванович займається маніпуляціями. І вкрай важливо зараз стежити за його руками, щоб ми не допустили у майбутньому тих маніпуляцій, котрі він ще планує зробити.

Андріян Гутник, депутат Львівської міської ради:

"Карантин на випередження" для чиновників Львівської міської ради виглядає так: у порядок денний виконкому Львівської міської ради в умовах надзвичайної ситуації, вносять, розглядають і приймають рішення про забудови. Серед них є такі: затвердження містобудівних умов для проектування будівництва торгівельного закладу на вул.Стрийській; затвердження містобудівних умов для проектування будівництва багатоквартирних житлових будівель на вул. Любінській.

Який лікувальний або допоміжний ефект може мати затвердження містобудівних умов під час надзвичайної ситуації?

У час, коли складна ситуація мала б об‘єднати наше суспільство в одній єдиній меті - безпека та здоров‘я, все ж таки лишаються «особи», які використовують цю ситуацію у власних меркантильних цілях

Петро Адамик, голова фракції БПП у Львівській міській раді:

Андрій Іванович дуже часто любить говорити про сповідь та мораль. Але сам він – людина, перед якою такі питання не стоять.

Садовий вкотре продемонстрував, що він хоче працевлаштувати усіх своїх знайомих, роздувши штат Львівської міської ради

Андрій Садовий навіть під час пандемії продовжує грати свою гру. У дуже небезпечний час, коли перед нами стоїть виклик боротьби з коронавірусом, мер Львова на позачерговій сесії протягує питання про виділення грошей на так званий департамент агломерацій. При цьому я не розумію, для чого це зараз? Наскільки воно потрібно та актуально? Як на мене, цим Садовий вкотре продемонстрував, що він хоче працевлаштувати усіх своїх знайомих, роздувши штат Львівської міської ради.  От мені стало відомо, що мер зараз хоче організувати «Медичну раду». Для чого це? Мабуть, ще хтось з його депутатів не працевлаштований. Проте Садовий робить те, що хоче і одразу підкріпляє зроблене пропагандою зі своїх приватних ЗМІ.

Маркіян Лопачак, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді:

Питання, котрі стоять перед нами у боротьбі з коронавірусом, це не лише проблеми медицини, а й ті, котрі стосуються життя міста. І зараз під прикриттям карантину і обмеженого доступу журналістів до сесій ЛМР, зокрема і бюджетних питань, Андрій Садовий просуває абсолютно непрозорі рішення.

На минулій сесії питання стояли про те, з яких об’єктів знімалися кошти для стабілізації ситуації у боротьбі з коронавірусом. Ми пропонували меру не призупиняти ті тендери, які уже хтось виграв та розпочав їх впровадження, як альтернативу, ми запропонували не проводити нові торги, а кошти від них спрямувати на боротьбу з коронавірусом. А далі після перемоги над недугою, підбити підсумки та якось виходити із ситуації, що склалась. Натомість Садовий почав вибірково забирати гроші, нічого не пояснюючи. Ця ситуація свідчить про те, що навіть у таку складну ситуацію Садовий думає у першу чергу про політиканство.

Не забуваймо і те, що мер Львова поклав міські гроші на депозити у банки, котрими керують його соратними. Якщо ми їх достроково знімемо, то будемо змушені платити за це величезні штрафні санкції.

Андрій Рікота, депутат Львівської міської ради:

Те, що зробив Андрій Садовий – це обман депутатського корпусу. Ми під час розгляду цих питань про це говорили і намагались переконати колег з інших фракцій. Частину вдалось переконати. Проте більшість у Львівській міській раді – це партія Андрія Садового, котра часто всліпу виконує його завдання.

Під час пандемії усі жителі Львова згуртовуються: хтось переобладнує швейні підприємства та шиє медичні маски, хтось виділяє на це кошти. Натомість саме владі у такій ситуації набагато простіше красти, або абсолютно неправильно використовувати кошти львів’ян. Особливо, коли з одного боку, ніби все на перший погляд виглядає правильно: скеровуються кошти з міського бюджету на боротьбу з коронавірусом. У цей час Андрій Іванович тихенько паралельно виділяє гроші на департамент агломерації, що є абсолютно не потрібним і точно зараз не у пріоритеті. Вочевидь Садовий сподівався на те, що, оскільки сесія екстрена, депутати просто не звернуть на це уваги. Але так не вийшло.

Пригадайте, як Садовий на початку року собі та своїм чиновникам виділив стотисячні премії. І це при тому, що зарплати у них порівняно і так не маленькі. Чому на це у нас гроші в бюджеті є, а на медицину, якісні послуги – нема? Після того, як це все закінчиться, ми вимагатимемо повернути ці гроші та ефективно їх використати на життєдіяльність міста. Зокрема, виділити їх додатково медикам, освітянам чи спрямувати на подолання наслідків пандемії.

Маю надію, що львів’яни дадуть гідну оцінку захланності Садового та його поплічників.

Марія Чижевська, «Вголос»