Як передає кореспондент «Вголосу», її присвятили 100-річчю Української Революції 1917‒1921 рр., 12-річчю діяльності Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» та Дню незалежності України.

«Виставка розповідає про участь українців у різних збройних формуваннях протягом різних періодів та навіть в різних державах. Адже українська незалежність виборювалася не в тиші кабінетів, а на полі бою. Так, як виборюється сьогодні, - зазначив директор музею Івана Франка Богдан Тихолоз. – Тут представлені реконструйовані однострої, а також зброя, боєприпаси українців, які в різний період виборювали нашу незалежність».

За його словами, виставку організували саме в Домі Івана Франка, адже його родина мала безпосередній стосунок до національно-визвольних змагань: два сини Франка – Тарас і Петро – воювали у легіоні Українських січових стрільців та в Українській Галицькій армії.

До слова, вже 12 років члени Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», які є співавторами виставки, дбайливо реконструюють історію боротьби українців за незалежність своєї держави.

Виставку можна оглянути до 17 вересня в усі дні, крім вівторка, з 10:00 до 17:00 (за ціною вхідного квитка до Музею).