Цьогорічний Підкамінь зберіг свою традиційну "родзинку" – дощову погоду. За винятком першого дня, коли на тлі блакитного неба барвисто вигравали вишиванки. Проте погода двох наступних днів фестивалю не стала на заваді народним гулянням.

Але очікуваної кількості гостей все ж таки захід не зібрав, за прогнозами організаторів ця кількість мала сягнути 10 тисяч, та як показали підсумки перших двох днів вона налічувала лише 5 тисяч.

Разючих змін у програмі Підкаменя 2009 у порівнянні з минулорічним не відбулось. Музичні імпрези, алея презентацій: виставки, майстер-класи різних видів декоративного та ужиткового мистецтва майстрів Бродівщини та прилеглих територій Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Рівного та інших міст. Увазі гостей пропонувалось ткацтво, бісероплетіння, плетіння ляльок, усі охочі могли взяти безпосередню участь у цьому творчому процесі, який так тонко передавав атмосферу і дух споконвічних українських традицій.

Новинкою серед запропонованих атракцій стали перегони голубів, котрих випустили на відстань 50 км, відповідно журі у Бродах фіксувало, які з пернатих учасників прилетіли найшвидше.

Цьогоріч етнофестиваль згуртував довкола себе колективи не лише українські, білоруську Унію підкаменська публіка вітала дуже гаряче.

Найпотужнішою стала музична добірка першого дня, адже серед запропонованих колективів, які тішили народ були: КораЛЛі, українські "послідовники" АпокаліптикиТінь Сонця ну і, звичайно, всіма знані і так очікувані КОМУ ВНИЗ (пожвавлені слухачі довго не відпускали Середу зі сцени).

Другий день ознаменувався виступами таких колективів як: Самі свої з Києва, Русичі, Унія, хедлайнери того вечора ТІК, м’яко кажучи, не надто вписувалась у запропонований формат, проте публіка, яка на той момент вже переважно складалась із місцевого населення відривалась по повній. З усіх закутків довго вже по закінченні концерту народ наспівував їх "Тихую" пісеньку.

Гармонію свята і "безтурботності" порушували стяги з символікою політичних партій, котрими майорів простір перед сценою під час концертів. Своєрідні "поціновувачі мистецтва" агітатували за "Свободу". У наметовому містечку причаївся ще один стратегічний крок політичного характеру – "свободівський" намет – своєрідне ураження масової свідомості?

Увечері по закінченні концерту увагою гостей фестивалю заволодівали справжні майстри вогню, котрі підготували для глядачів яскраве фаєр-шоу.

Що стосується волонтерства, то до місцевих волонтерів долучилась молодь із Кореї, Сербії, Білорусії, Хорватії та Польщі. Неможливо не згадати про монастир, що знаходиться у Підкамені , котрий датується другою половиною 17 століття. Історія його є надзвичайно трагічною, проте з руїн він знову повертається до життя. Під час фестивалю монахами було влаштовано багато екскурсій монастирем.

Молодь у вишиванках, якісна музика створили хорошу атмосферу Підкаменя-2009!

фото можна переглянути тут