Росія не підтвердила отримання Тюріним підозри.

Печерський районний суд міста Києва скасував росіянину Володимиру Тюріну підозру у замовленні вбивства колишнього депутата Державної думи Росії Дениса Вороненкова.

Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому в державному реєстрі, передає Громадське.

Згідно з резолютивною частиною рішення, суд частково задовольнив скаргу адвоката Дмитра Щербини, який захищає Тюріна, і скасував заяву про підозру від 10 жовтня 2017 року.

Суд врахував, що під час ухвалення рішення про скасування підозри Тюріну відбулася повна зміна свідчень потерпілої Марії Максакової про причетність її колишнього чоловіка (Тюріна) до вбивства Вороненкова. Вона надала слідству іншу версію щодо можливих мотивів вбивства.

Іншою підставою для скасування підозри стала відсутність підтвердження про отримання Тюріним письмового повідомлення про підозру.

У прокуратурі зазначають, що вручення підозри Володимиру Тюріну могло бути здійснено компетентними органами Російської Федерації на запит української сторони в рамках надання міжнародно-правової допомоги. На жоден з чотирьох запитів Росія не надала позитивної відповіді.

Раніше вдова Вороненкова в суді відкинула версію ГПУ про замовника злочину. Марія Максакова заявила, що Тюрін не має до вбивства Дениса Вороненкова жодного стосунку. Вона вважає, що її чоловіка замовив колишній начальник відділу слідчого комітету Одинцовського району Московської області Денис Панаїтов. https://vgolos.com.ua/news/vbyvstvo-voronenkova-maksakova-ne-zgidna-z-versiyeyu-slidstva_968620.html

Як повідомлялося, 23 березня 2017 року Вороненкова вбили на бульварі Тараса Шевченка у Києві. Під час стрілянини був поранений його охоронець, а також нападник, який пізніше помер від поранень.

Вдова Вороненкова Максакова заявила, що замовниками вбивства були російські кримінальні авторитети, які співпрацюють з ФСБ, зокрема, з екс-керівником управління ФСБ Олегом Феоктістовим.

Генпрокуратура оприлюднила результати слідства щодо вбивства екс-депутата російського парламенту Дениса Вороненкова. Вбивство Вороненкова замовив кримінальний авторитет з Росії, екс-чоловік Максакової. У прокуратурі розповіли, як готувалося вбивство Вороненкова.

У квітні 2018 року вдова Вороненкова заявила, що їй погрожують.