Cуд у Кракові розглянув нові докази вини журналіста Мануеля Оксенрайтера, екс-помічника депутата партії «Альтернатива для Німеччини», в організації підпалу приміщення Спілки угорців в Ужгороді в лютому 2018 року. Про це пише Tagesschau.de.

У суді оприлюднили листування з дружиною в месенджері одного з безпосередніх виконавців підпалу, 28-річного поляка Міхала Прокоповича. Так, на запитання дружини про те, о котрій він зустрічається з Мануелем, Прокопович відповів: «Об 11.30. О 19.30 мій рейс назад з пересадкою у Варшаві. Але я візьму таксі, бо не хотів би їхати з такою сумою готівки в громадському транспорті».

Йдеться про тисячу євро, які Оксенрайтер передав Прокоповичу на берлінському летовищі. Раніше поляк визнав свою провину і назвав Оксенрайтера замовником підпалу. За всю операцію Прокопович отримав 1 500 євро, а також гроші на придбання квитка на літак.

За даними ЗМІ, Оксенрайтер не раз зустрічався з російським пропагандистом Олександром Дугіним, відомим своїми ультраправими поглядами. Зокрема, вони співпрацювали у центрі Katehon, де головою наглядової ради є російський мільярдер Костянтин Малофєєв, відомий тим, що фінансує сепаратистів на сході України. Саме через фінансову підтримку проросійських бойовиків він перебуває у санкційних списках ЄС.

Оксенрайтер є редактором правого німецького журналу Zuerst!, упродовж останніх п’яти років часто виступав у російських засобах масової інформації, висловлюючи підтримку проросійським бойовикам на Донбасі.

Його також пов’язують із пошуком західних спостерігачів на «вибори» на окупованих територіях сходу України та референдум у Криму в березні 2014-го. Для цього він заснував «Німецький центр євразійських досліджень». Серед його засновників був, зокрема, і депутат від «Альтернативи для Німеччини» Маркус Фронмаєр, який покинув співпрацю з Оксенрайтером після звинувачень на його адресу.

Як повідомляв "Вголос", за підпал Спілки угорців в Ужгороді судитимуть трьох поляків.