Як пише Lb.ua, військова прокуратура 22 січня затримала підполковник Управління СБУ в Сумській області. Він підозрюється в участі у терористичній організації.

Кримінальне провадження проти підполковника було відкрито 17 січня 2015 за те, що він самовільно покинув місце служби та ухилявся від несення військових обов'язків (статті 407 і 409 КК України).

В ході слідства з'ясувалося, що офіцер СБУ в листопаді та січні незаконно їздив на підконтрольну бойовикам територію в Донецьк і в Російську Федерацію (Ростов-на-Дону). Там він домовлявся про працевлаштування в так зване «Міністерство державної безпеки Донецької народної республіки».

Також встановлено, що офіцер планував наприкінці січня 2015 року виїхати до Сум і Харкова для виконання завдань терористичного характеру. За цими фактами 20 січня розпочато ще одне кримінальне провадження – за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації), яке об'єднане з попереднім.

22 січня підполковнику СБУ повідомили про підозру в самовільному залишенні місця служби, а 25 січня – в участі у терористичній організації. 25 січня суд заарештував підозрюваного.