Про  це Володимир Кульчицький повідомив під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Володимир Кульчицький стверджує, що всі дозвільні документи на оренду земельної ділянки та будівництво там офісного центру він отримав законно. Вимоги мешканців сусідніх до будівництва будинків підприємець вважає необґрунтованими, а рішення виконкому Львівської міської ради щодо скасування наказу директора Департаменту містобудування міськради, який був однією із підстав будівництва офісного центу на пр. Червоної Калини, 109, – незаконним.

«Всю процедуру отримання документів ми пройшли повністю. Ми отримали у 2008 році ухвалу Львівської міської ради, на основі якої уклали договір оренди земельної ділянки. Цю ухвалу підписав міський голова Львова Андрій Садовий і за неї проголосували 77 депутатів міської ради. Андрій Іванович підписав також ухвалу про надання нам в оренду на 10 років земельної ділянки із правом будівництва. Ми отримали декларацію на початок робіт, провели всі експертизи. Тобто уся наша діяльність є законною», – запевнив підприємець.

Він додав, що збирається оскаржувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про скасування наказу, який передбачає дозвіл на будівництво, оскільки «чинне законодавство забороняє органам місцевої влади у ручному режимі відміняти свої ж рішення». Водночас Володимир Кульчицький додав, що може не подавати до суду, якщо вдасться залагодити конфлікт із мешканцями пр. Червоної Калини, 109, які виступають проти будівництва, і дійти згоди із міською радою.

У свою чергу голова комісії депутатської діяльності та законності Львівської міської ради Любомир Мельничук наголосив, що ситуація, яка виникла із будівництвом на пр. Червоної Калини, є яскравим прикладом «подвійних стандартів у діяльності команди Садового». Він зазначив, що попередня каденція міської ради проголосувала лише за дозвіл на оренду Володимиром Кульчицьким земельної ділянки, а вже підлеглі Андрія Садового дали дозвіл на будівництво там 4-х поверхового офісного центру.

«Депутатський корпус не давав дозволу на будівництво там офісного центру: цей дозвіл було прийнято в обхід думки громади. Після проведення низки зустрічей у мікрорайоні Сихів є однозначна позиція громади та депутатського корпусу: будівництва там не буде! Кожен наш наступний крок буде доказом наших намірів. Підприємець може говорити що завгодно, але будувати величезну споруду біля школи всупереч волі громади ми не дозволимо», – сказав голова комісії. 

Депутат заявив, що, якщо рішення виконкому для зупинення будівництва буде замало, питання буде винесено на розгляд сесії Львівської міської ради.

Як писав «Вголос», 10 липня виконавчий комітет Львівської міської ради скасував наказ директора Департаменту містобудування міськради, який був однією із підстав будівництва офісного центу на пр. Червоної Калини, 109. Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич пояснила, що забудовник розпочав роботи зі зведення офісного центру, не маючи усіх дозволів на будівництво. Крім того, мешканці мікрорайону Сихів є проти будівництва на цьому місці високих споруд, оскільки хочуть там облаштувати так званий громадський простір. Зважаючи на це рішення міська рада отримала підстави для звернення до суду про скасування цього наказу. 

Нагадаємо, мешканці мікрорайону Сихів 10 липня пікетували Львівську міську раду із вимогою надати комунальній території на проспекті Червоної Калини, 109 статусу «скверу».