Про це йшлося під час прес-конференції в конференц-залі «ВолиньМедіа», передає власкор «Вголосу».

ТОВ «Метпромсервіс» працює на ринку феросплавів і стало лідером в Україні з виробництва феротитану. Завдяки підписанню Угоди про асоціацію з ЄС українські виробники отримали доступ до європейських ринків.

Як розповів керівник ТОВ «Метпромсервіс» Фелікс Кусаєв, 26 січня цього року МП «Ягодин» у Волинській області з подання внутрішньої безпеки Головного управління Державної фіскальної служби України у Волинській області безпідставно затримала п’ять вантажівок з продукцією ТОВ  «Метпромсервіс», призначеною для продажу на суму 186876,16 дол. США. Також за цим фактом було порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України, причиною якого є нібито встановлення «факту порушення митного законодавства, а саме: подачу службовими особами ТОВ «Метпромсервіс» до Запорізької митниці ДФС вантажно-митних декларацій, що містять завідомо неправдиві відомості щодо задекларованого товару (феротитан, феронікель)».

3 лютого, внаслідок клопотання слідчого Лисеюка С. М., слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області без залучення представників ТОВ «Метпромсервіс» наклав арешт на згадане майно та транспортні засоби ТОВ «Метпромсервіс». Коли керівник підприємства почав вимагати пояснень, то йому натякнули, що за 150 тис. дол. США хабара машини відпустять.    

Юрист ТОВ «Метпромсервіс» Сергій Панченко пояснив, що суд не зважив на те, що кримінальне провадження порушено безпідставно, підозру за вказаним провадженням нікому не повідомлено, санкція статті не передбачає конфіскацію майна, цивільний позов не заявлено.

Розуміючи всю суспільну небезпеку вчинених правоохоронцями дій, представники підприємства звернулися з офіційною скаргою до Комітету Верховної Ради України з питань запобігання й протидії корупції. До своєї скарги вони додали всі рішення судів та висновки експертів, які підтверджують неправомірність дій правоохоронців, та попросили членів комітету звернутися до генерального прокурора України з вимогою провести службову перевірку дій чи бездіяльності слідчих.

Після того, як народні депутати на засіданні свого комітету розглянули скаргу ТОВ «Метпромсервіс» та одностайно вирішили звернутися до Генеральної прокуратури України з вимогою розібратися в цьому конфлікті, вжити заходів реагування та покарати винних відповідно до законодавства України, після виїзду до прикордонного переходу «Ягодин» члена комітету, народного депутата України Ігоря Артюшенка, та довгих перемовин із керівником Ягодинської митниці вантаж пропустили через кордон.