Колишній голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук, використовуючи своє службове становище, вдавався до незаконної приватизації.
Про це сказано у заяві-зверненні львівських підприємців, яку оприлюднив сьогодні на прес-конференції перший заступник голови Львівської облради Ігор Держко.
"Екс-губернатор, екс-голова обласної ради Степан Сенчук... використовуючи службове становище і зв'язки з керівництвом держави, завдав шкоди громадянам області", - процитував Держко слова із заяви.
Держко повідомив, що заява адресована президенту, прем'єр-міністру та голові Львівської облради, але не уточнив тих, хто саме її підписав.
Він розповів, що автори заяви стверджують, нібито Сенчук незаконно приватизував Львівський хлібозавод No1 та Львівський хлібокомбінат, облрибгосп, адмінприміщення "Львівагрореммашпостачу" загальною площею 10 тис. кв. м та передав більше 30 імпортних комбайнів, які були на балансі цього підприємства, у приватну фірму "Агролан".
Крім цього, підприємці, за словами Ігоря Держка, звинувачують екс-голову ЛОДА в розкраданні бюджетних коштів і зазначають, що за цим фактом прокуратурою уже порушена справа.
У заяві сказано, що Степан Сенчук, працюючи керівником облдержадміністрації, перевів обласне фінансове управління на обслуговування в СКБ "Дністер". "За півтора року фінансовий обіг управління складав близько 1,2-1,5 млрд. грн. Це було практично безвідсоткове кредитування банку бюджетними коштами", - зазначено у ній.
Підприємці також просять розслідувати купівлю і продаж акцій цукрових і молокозаводів (Львівського і Бродівського), яка, на їхню думку, тех проходила із порушеннями.
Автори заяви пишуть, що є особи, готові свідчити у справі незаконних дій екс-голови ЛОДА, але зроблять це за умови, якщо органи МВС забезпечать їхній захист.
Степан Сенчук працював на посаді голови Львівської ОДА з січня 1999 р. до травня 2001 р. Зараз він - голова спостережної ради корпорації "Еколан".

Прес-тайм