Про це він заявив на засіданні сесії ЛОР сьогодні.

За словами депутата, під час Форуму видавців ці підручники безкоштовно роздавались. Коли він побачив, що саме роздають, то був здивований.

«Ця книга – суцільна безсоромна брехня, якою нас годували протягом 70 років, тобто історія Росії подається в першу чергу як історія Київської Русі. За 20 років чиновники мали б порозумнішати і раз назавжди усвідомити, що Росія, Московія до Київської Русі не має жодного відношення. Це абсолютно окреме державне утворення, яке виникло на 400 років пізніше від заснування Київської Русі», - зауважив депутат.

Натомість Ростислав Новоженець звернувся до управління освіти, прокуратури та СБУ з проханням вирішити цю проблему, оскільки такий підручник, на його думку, сприятиме розпалюванню міжнаціонального конфлікту. Він також закликав істориків та громаду протестувати проти цієї наруги.

«Міністерство освіти України повинне скасувати статус цієї книги як підручника, оскільки значна її частина присвячена розгляду Київської Русі як колиски російської історії. Оскільки вал інформаційної війни, присвячений ІІ Світовій війні, вони виграли, тому для них вкрай важливо виграти війну за Київську Русь. На Львівщині 10 шкіл з російської мовою навчання. Ми будемо мати троянських коней, які не будуть працювати на Україну, а будуть дивитися на історію чужими очима», - наголосив Ростислав Новоженець.

Підручник одобрений Міністерством освіти і науки України. Передмова до нього написана міністром освіти Росії.