Підвищення мінімальної заробітної плати до 5000 гривень стимулюватиме зростання споживчого попиту та детінізацію зарплат.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Крім того, зазначається, що підвищені виплати призведуть до зростання бюджету Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що сьогодні, 25 серпня, Верховна Рада внесла зміни до держбюджету на 2020 рік.

Як відомо, буде збережено співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році - 44,5%.

Зокрема розмір посадового розкладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки складе 2225 гривень, (підвищення на 5,9%).

Варто зауважити, що для реалізації усіх ініціатив у проєкті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 млрд гривень.

Збільшення видатків на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено:

  • - за рахунок економії видатків за бюджетною програмою "Обслуговування державного боргу" у сумі 3,5 млрд грн, що спричинено, зокрема, з відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних у порівнянні з прогнозним, що використовувався при підготовці державного бюджету на 2020 рік;
  • - перегляду прогнозу доходів державного бюджету у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5000 гривень.

Загалом, доходи будуть збільшені  на 0,5 млрд грн, тоді як податок на доходи фізичних осіб та військовий збір - (0,4 млрд грн), податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування - (0,1 млрд гривень).

Як писав "Вголос":

  • В Україні з 1 вересня зросте мінімальна заробітна плата.
  • Вартість хліба у 2020-2021 роках продовжить збільшуватися. Відповідний прогноз озвучив керівник Асоціації постачальників для торгових мереж Олексій Дорошенко.