Народний депутат України, глава корпорації "Інтерпайп" і зять колишнього президента України Леоніда Кучми Віктор Пінчук буде балотуватися у Верховну Раду наступного скликання за списком Народного Союзу "Наша Україна" (НСНУ).

Відповідна домовленість була досягнута на зустрічі Віктора Пінчука з одним з керівників НСНУ, секретарем Ради національної безпеки й оборони України Петром Порошенком, яка відбулася в ніч з 7 на 8 липня. Про це з посиланням на джерело в апараті партії НСНУ повідомляє Інтернет-газета Донбасса.

За інформацією джерела, Віктор Пінчук протягом липня-серпня 2005 року передасть Петру Порошенку і бізнес-партнеру останнього Костянтину Григоришину контрольний пакет акцій Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) - одного з найбільших металургійних підприємств України, а також телеканали ІCTV і СТБ, які на даний час належать зятеві екс-президента України. Крім того, у найближчі дні Пінчук, за домовленістю з Порошенком, разом з ще 5 депутатами Верховної Ради, які представляють великий бізнес, зробить публічну заяву, спрямовану проти "популістської" і "комуністичної по суті" політики Кабінету Міністрів України, очолюваного Юлію Тимошенко. Як відомо, Тимошенко неодноразово виступала за реалізацію рішень судів різних рівнів, відповідно до яких конкурс із продажу НЗФ, який відбувся в 2002 р., був визнаний недійсним, а контрольний пакет акцій підприємства підлягав поверненню державі в особі Фонду державного майна України.

Всі свої дії Петро Порошенко погодив із Президентом України Віктором Ющенком. При цьому Віктор Пінчук, поряд з можливістю одержати депутатський мандат і парламентську недоторканність під "дахом" НСНУ, одержить і додаткову компенсацію: на підставі вказівки Порошенка Вищий господарський суд України в серпні 2005 року повинен скасувати попередні судові рішення про реприватизацію АТ "Криворіжсталь", співвласником якого є зять Леоніда Кучми. Відповідне доручення від Порошенка нібито вже одержав глава цього суду Дмитро Притика, який також буде балотуватися до ВРУ за списком президентської партії "Народний союз "Наша Україна".

У результаті повторний розгляд справи про "Криворіжсталь" відбудеться не раніше літа 2006 року, і весь цей час найбільше металургійне підприємство країни буде залишатися під контролем консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз", засновники якого - Віктор Пінчук і донецький магнат Ринат Ахметов. Річний чистий прибуток "Криворіжсталі" перевищує $900 млн.

Віктор Пінчук у вересні 2005 року очолить робочу групу при РНБОУ, яка буде займатися розробкою програми "примирення і гармонізації відносин влади і бізнесу". Ця робоча група сформулює основні положення політики майбутнього уряду України в області підприємництва і регулювання різних видів комерційної діяльності.