Серед зниклих – спортсмени, тренери та представники команд з багатьох африканських країн. Найбільше людей зникло зі збірної Камеруну – 8 спортсменів, пише ВВС Україна.

Австралійські ЗМІ збилися з ніг, намагаючись знайти сліди зниклих людей.

Після закінчення в'їзних віз учасників турніру у вівторок, Австралія погрожує депортувати тих, хто залишився на незаконне проживання. Водночас, за чинним законодавством, вони можуть подати заяву на отримання притулку та залишитися у країні.

Частина австралійських ЗМІ цитували різні центри консультацій з питань біженців та адвокатів з питань імміграції, які називали цифри від 20 до 50 спортсменів та інших представників національних команд.

Australian Broadcasting Corporation з посиланням на джерела повідомляє, що йдеться про «цілу сотню» людей.

У п'ятницю уряд Австралії відмовився розкрити точну кількість заяв про надання притулку, які він отримав та назвати точну кількість зниклих людей.

Згідно з міжнародним правом, люди мають право шукати притулок в іншій країні, якщо вони бояться переслідування вдома.

Юристи з питань біженців у Сіднеї, Мельбурні та Канберрі повідомили ЗМІ, що вони контактували з кількома спортсменами, які звернулися по допомогу щодо отримання віз.

Один міграційний адвокат у Канберрі розповіла Fairfax Media, що вона допомогла подати заяви про притулок п'ятьом спортсменам.

Імміграційні служби кажуть, що вони організували «спеціальну операцію», аби знайти тих, хто зник.

А деякі й не ховаються особливо.

Камерунський боксер Фотсала Сімпліс розмістив свою фотографію під час перебування в Мельбурні на Facebook минулого місяця вже після того, як повідомили про його зникнення. Хоча тоді в нього ще була дійсна віза.

Зникнення спортсменів вже стало традицією великих спортивних змагань. Вважається, що багато зі зниклих просто хочуть мати шанс на краще життя.

Під час Олімпіади-2012 в Лондоні 21 спортсмен та тренер зникли, і багато кого з них досі не знайшли. Понад 80 спортсменів також подали на притулок протягом цього часу.

Те ж саме відбулося і на Іграх у Співдружності в Австралії в 2006 році, коли понад 40 спортсменів і чиновників шукали притулку.

Минулого року Австралія надала візи 22 тисячам біженців. Понад 1 200 людей прибули з африканських країн.