Про це пише «Дзеркало тижня». 

«Уся екстрена медична допомога і хірургія або лікування після екстреної допомоги оплачуватимуться державою. Будуть безкоштовними і після 2020 року для пацієнта такі види медичної допомоги: екстрена медична допомога, паліативна допомога, лікування дітей до 16 років, пологи і медреабілітація», – сказала вона.

Супрун також нагадала, що в 2018-2019 роках друга і третя ланки медичної допомоги залишаться безкоштовними для пацієнта, і система в зазначений період змінюватися не буде. А з 2020 року держава буде оплачувати таку допомогу через субвенцію.

«Уже в наступному році будуть оприлюднені тарифи для лікарів першої ланки – педіатрів, сімейних лікарів та лікарів загальної практики. На другій і третій ланках це почнеться з 2020 року. Але формулу, за якою розраховуватимуться тарифи, я сподіваюся, ми зможемо оприлюднити до кінця цього місяця», – розповіла в.о. міністра.

Крім того, вона нагадала про пілотний проект, який реалізують наступного року: «На 2018 рік ми заклали пілотний проект – 112 млн гривень на оплату трансплантології нирок тут, в Україні, а не за кордоном».

 

«Вголос»