Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів Маркіян Лопачак, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді.

 

«Станом на зараз є зареєстрована ухвала від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Львівській міській раді, яка скасовує попереднє рішення про підписання цього меморандуму. Ми будемо вимагати, щоб цю ухвалу розглянули вже на наступній сесії, яка буде відбуватися в четвер. Сподіваємося, що депутати дослухаються до здорового глузду», – зазначив він.

Також свободівець підкреслив, що міський голова Львова Андрій Садовий підписав цю ухвалу значно пізніше, ніж він це би мав зробити згідно з процедурою:

«Андрій Садовий, підписуючи цю ухвалу, підписав її з якимись незрозумілими порушеннями, тому що мер має протягом 5 днів або підписати ухвалу, або накласти вето. Чому міський голова підписав її аж на 10 день – не до кінця зрозуміло. Але тим не менше, цю заяву ВО «Свобода», яку я зачитував на сесії міської ради, по зверненню до генпрокурора, Міністерства внутрішніх справ, голови СБУ, НАБУ, ми все ж таки скерували – і тепер будемо чекати на реакцію також і правоохоронних органів».

А претензії до Андрія Садового щодо того, що він підписав цю ухвалу – «не мають» підґрунтя, адже мер не був присутнім на голосуванні.

«От що зараз буде говорити Садовий? Що він за це питання не голосував! Він свідомо, коли починаються такі речі, виходить з сесійної зали, фракція «Самопоміч» голосує, а потім він каже, що мусить завізувати цю ухвалу, бо депутати проголосували».

Нагадаємо,  у матеріалі журналістів проекту «Правда. Розслідування» йшлося про те, що за договором факторингу із ТзОВ «Львівські автобусні заводи», кошти перерахують ТзОВ «Оптимум Фактор», яке свого часу викупило право вимоги усіх заборгованостей, які є перед Львівськими автобусними заводами.

ТзОВ «Оптимум-Фактор» належить Таїсії Саніній – цивільній дружині колишнього директора ЛАЗу Ігоря Чуркіна. Жінка є засновницею ще 40 компаній, з них 24 розміщені на бульварі Вацлава Гавела, у Києві, а ще 8 на Стрийській, 45 у Львові, там само, де зараз руїни колись надпотужного ЛАЗу. Тепер за фактичною адресою підприємства у Києві розташована піцерія.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.