Як виявилося, рішення Олега Тягнибока не балотуватися і підтримати єдиного кандидата в Президенти від націоналістів Руслана Кошулинського було правильним кроком.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав політтехнолог Тарас Загородній.

«Тепер у свою політичну скарбничку Кошулинський отримав потужну армію прихильників «Свободи» й «Української добровольчої армії». Відмова Дмитра Яроша, найбільш рейтингового політика-націоналіста після Олега Тягнибока, йти в Президенти, і його підтримка Руслана Кошулинського істотно зміцнює правий фланг. Про це він відкрито написав на своїй сторінці в “Фейсбуці”. Консолідація націоналістичних сил допоможе їм не тільки отримати пристойний результат на президентських виборах, а й взяти хороший старт на парламентських», — пише політтехнолог.

Він наголошує, що якби націоналісти об’єдналися перед виборами 2014 року, то зайшли б до парламенту великою фракцією, не меншою ніж «Батьківщина» чи «Радикальна партія».

«Якби 2014-го націоналістичні сили об’єдналися і пішли на парламентські вибори єдиною командою, то могли б сформувати свою фракцію у Верховній Раді. І вона була б не меншою, ніж у БЮТ чи РПЛ. Новачок парламентської кампанії «Правий сектор» на чолі з Дмитром Ярошем отримав 1,8 % голосів. «Свободі» Олега Тягнибока для проходження бар’єру не вистачило якоїсь чверті відсотка — 4,71 %. Були б вони тоді разом, отримали б принаймні 6,51 %, а це більше, ніж у партії Юлії Тимошенко, яка з 5,68 % застрибнула на сходинку останнього парламентського вагону. І не виключено, що саме об’єднані націоналісти тоді отримали б «золоту акцію», і з ними рахувалися б при голосуванні», — наголошує політтехнолог.

За словами Тараса Загороднього, теперішнє об’єднання націоналістичних сил та їхня єдність свідчить про те, що вони зробили висновки і провели серйозну роботу над помилками, відкинули свої амбіції та прийняли рішення про єдиного кандидата.

«Кошулинський — НЕ нова фігура в українському політикумі. Він був віце-спікером минулого скликання і знає тонкощі українського парламенту. Очевидно, що заява Яроша стане  каталізатором, який прискорить реакцію інших націоналістичних сил. Як очевидне й інше: тепер як єдиного кандидата від націоналістів суспільство сприйме лише Кошулинського», — зазначив політтехнолог.

Як уже писав “Вголос”, під час Маршу слави УПА в Києві 14 жовтня лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок відмовився від участі в президентських виборах, а натомість запропонував висунути єдиним кандидатом від усіх націоналістичних сил колишнього віце-спікера ВРУ Руслана Кошулинського.

Что означает отказ Яроша баллотироваться в президенты?Как оказалось, решение Олега Тягнибока не баллотироваться и…

Опубліковано Taras Zahorodniy Середа, 14 листопад 2018 р.