Президент південноамериканської країни Ділма Роуссефф зажадала від префектів (мерів) бразильських міст «зробити все, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася».

Люди обурені оприлюдненими фактами безвідповідальності, які в нічному клубі були скоріше нормою, ніж винятком.
Як повідомили представники слідчої поліції, музичний гурт, який виступав цієї трагічної ночі, для свого піротехнічного шоу використовував найдешевші фаєри вартістю 2,5 долара. Їх категорично заборонено застосовувати в закритих приміщеннях. За попередньою версією, саме іскри від піротехніки призвели до загоряння стелі в районі сцени.

У приміщенні площею 615 кв.м, де знаходилося не менше тисячі людей, не було запасного виходу, а той єдиний вихід, який був, не мав світлового табло. Стеля над сценою містила поролонову звукоізоляцію, що також категорично заборонено. Вогнегасники були несправними — можливо, бирки з датою придатності на них були просто підроблені.

Незважаючи на ці порушення, нічний клуб свого часу отримав дозвіл на роботу і навіть мав ліцензію на відповідність нормам пожежної безпеки, яка, щоправда, з серпня минулого року стала недійсною.

Згідно з заявою керівника слідчої групи, «навіть дитині при відповідальній перевірці стало б зрозуміло, що клуб Kiss просто небезпечний і йому не можна було дозволяти працювати».

Зараз під варту на час розслідування взято обох власників нічного клубу і двох членів гурту «Гурізада Фандангейра». Треба зазначити, що музиканти самі вбиті горем, адже при пожежі загинув їхній акордеоніст.

На все майно власників клубу міський суд Санта-Марії наклав арешт з метою забезпечити кошти для виплати компенсацій за майбутніми позовами постраждалих.

Місцева влада інших бразильських міст терміново організовує перевірки всіх нічних клубів і дискотек. Ці перевірки дали свої результати: зокрема, у Манаусі — адміністративному центрі штату Амазонас — вчора у зв'язку з порушеннями норм пожежної безпеки закрили одразу 17 розважальних закладів. У місті Американа в штаті Сан-Паулу префектура наклала повну заборону на роботу всіх нічних клубів до тих пір, поки не буде затверджено нові правила, які враховують гіркий досвід Санта-Марії.

Перевірки ці своєчасні, адже через півтора тижні в країні почнеться карнавал і всі нічні клуби, дискотеки і ресторани будуть переповнені. Поки, проте, в Бразилії, враженій трагедією, діє триденний загальнонаціональний траур. У штаті Ріу-Гранді-ду-Сул траур триватиме тиждень, а в Санта-Марії — 30 днів.

Джерело: ИТАР-ТАСС