За ризиком людини потрапити в рабство Росія знаходиться на 49-й з 162-ох позицій «Глобального індексу рабства», поступаючись за цим показником людям в Нігерії та Узбекистані, що займають попередні два місця. У числі основних причин сучасного рабства автор дослідження називає корупцію.

«Велика російська економіка приваблює вразливих працівників з колишніх радянських республік, так само як і зі східноєвропейських країн, таких як Молдова, яких беруть в рабство на будівельні і сільськогосподарські роботи», – йдеться в дослідженні про Росію, де число нелегальних мігрантів, за оцінками експертів, становить від семи до 12 мільйонів чоловік.

Росія називала перебільшеною критику на свою адресу, пов’язану з становищем приїжджих робітників, зайнятих на олімпійських будівництвах в Сочі і його околицях. Правозахисна організація Human Rights Watch зверталася до Міжнародного олімпійського комітету, назвавши ставлення до робітників нелюдським і таким, що суперечить духу олімпійства.

Дослідження визначає сучасне рабство, як торгівлю людьми, примус до праці, боргове рабство, примус до вступу в шлюб, а також торгівлю дітьми та експлуатацію дитячої праці.

Загальне число рабів у світі оцінюється майже в 30 мільйонів. В абсолютних цифрах їх найбільше – 14 мільйонів – в Індії, населення якої перевалило за мільярд. Найсильніше опинитися в рабстві ризикують жителі Мавританії, Гаїті і Пакистану, які займають перші позиції рейтингу.

Найбільші труднощі з сучасним рабством на території колишнього Радянського союзу відчуває Молдова, яка займає шосте місце в загальносвітовому рейтингу по ризику для її населення. Держава, в якій майже чверть ВВП в 2011 році склали заробітки її громадян за кордоном, служить постачальником рабів в інші країни, вважають вчені.

Джерело: Reuters