Про це інформує прес-служба Полтавської обласної організації ВО «Свобода».        

До міськради активісти принесли сміття, яке чиновники пропонують полтавцям вивозити за завищеними цінами. До акції долучилися громадські активісти та інші опозиційні сили. Мітингувальники вимагали провести позачергову сесію міської ради, на якій скасувати грабіжницькі тарифи. Через відсутність реакції з боку чинуш громада вирішила сама зайти до міської ради.

На акцію зібралося понад півтисячі полтавців. Активісти тримали плакати з написами: «Мамай, людей не обкрадай!», «Ми не будемо сплачувати необґрунтовані тарифи!». Не оминули активісти й питання закритого початкового навчального закладу – філії ЗОШ №12 у мікрорайоні Червоний Шлях – громадськість із вигуками «Поверніть дітям школу!» долучилася до акції проти безчинств міського голови та його підлеглих чиновників.

«Минуло десять днів із часу першого пікету міської ради, коли свободівці вимагали скликати позачергову сесію. Для цього зібрали понад 700 підписів громадян, із них декілька – депутатів міської ради. Проте у чинуш, мабуть, є важливіші справи, до прикладу, сходити в лазню, ніж дослухатися до вимог громади. Ба більше, міськвиконком відхилив приписи Антимонопольного комітету, який рекомендував скасувати відверто завищені тарифи на житлово-комунальні послуги», – наголосив під час виступу керівник Полтавської міської організації ВО «Свобода» Юліан Матвійчук.

Чиновники сховалися за стінами міської ради і не вийшли до громади. Тому полтавці вирішили зайти до міського голови й поспілкуватися з ним особисто. Правоохоронці намагалися перешкодити громаді потрапити до приміщення, створюючи живий коридор перед входом. Не пускали міліціянти до приміщення навіть народних депутатів України Юрія Бублика та Сергія Капліна та їхніх помічників, що є прямим порушенням законодавства. Прорвавши кордон правоохоронців, народні депутати зрештою завели усередину людей.

«Пусті обіцянки Мамая і його команди довели громаду Полтави до відчаю. Міський голова і його чиновники хочуть, щоб громада їх чула, а самі почути людей не бажають. Втікають, прикриваються правоохоронцями тощо. Громада вимагає скасування завищених тарифів і стоятиме на цьому до кінця!», – зазначив народний депутат України Юрій Бублик. 

Зараз люди перебувають у приміщенні Полтавської міської ради. Громада одностайно вирішила чекати зустрічі з міським головою. Доки міський керманич не відповість на запитання полтавців і не пояснить причину високих тарифів ЖКГ – люди перебуватимуть усередині. Головна ж мета мітингувальників – скликання сесії міської ради і скасування грабіжницьких тарифів.