На його думку, всі проблеми в українських спецслужбах почалися у 2005 році.

«Найстрашніше – політичні призначення в спецслужбах. Звідси почалося формування «5 колони», – зазначив І.Смешко і наголосив, що революція 2004 року відбулася без зовнішніх втручань, зокрема, і Росії.

Проте на думку екс-голови СБУ, саме північний сусід України хоче повернутися до довоєнних кордонів СССР.

«Те, що відбувається, – план, розроблений два роки тому. Кордони 1939 року – це справедливі кордони, вважають там», – сказав Смешко.

За його словами, зараз все залежить виключно від послідовності української влади.

«Все залежить від сили влади у Києві. Якщо наша влада не продемонструє зараз силу в обороні, у нас немає часу на розгойдування. Це дуже небезпечна ситуація!», – резюмував він.

Як відомо, Президент РФ Володимир Путін назвав відсторонення від влади В.Януковича антиконституційним переворотом і збройним захопленням влади.

Нагадаємо, в останні дні лютого Росія фактично здійснила акт агресії відносно України, коли військові частини РФ без опізнавальних знаків і без будь-яких пояснень з боку російського уряду почали блокувати військові частини ЗСУ на території Криму.

Пізніше представник Росії в РБ ООН заявив, що ввести війська на територію Криму Володимира Путіна попросив Віктор Янукович.

Наразі позиція РФ полягає в тому, що нинішнє українське керівництво, яке прийшло до влади в результаті «антиконституційного перевороту» та не володіє «загальнонаціональним мандатом», нав’язує Східним і Південно- Східним регіонами і Криму абсолютно нелегітимні рішення.

На 16 березня у Криму призначено референдум, який США, європейські країни, офіційний ЄС, міжнародні інституції, ОБСЄ та інші міжнародні організації, чинна влада України не визнають законним та легітимним.

Джерело: УНН