Для її втілення з обласного бюджету виділено 300 тисяч гривень. Цього року, на відміну від попередніх років, кількість басейнів, де будуть безкоштовно навчати дітей із багатодітних родин плавати, зросла до дванадцяти. Про це розповіла заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Оксана Вацеба. Це ті басейни, керівництво яких подало заявку на участь у тендері. Якщо у попередні роки використовувались лише басейни Львова, іноді басейни Сокальського району, то цьогоріч залучені басейни у Миколаєві, Червонограді, Трускавці та Новояворівську. У басейнах займатиметься понад 2,5 тисяч дітей.

Зараз завершуються усі тендерні процедури, будуть виділені субвенції з обласного бюджету районним, і до кінця року дітей вчитимуть плаванню. Для кожного басейну в управлінні з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації розробили спеціальну програму, яка відповідає шкільній програмі розділу плавання. За нею інструктори і проводитимуть заняття.

«Щодо забезпечення Львівщини басейнами, то цей показник незадовільний, мабуть, у всій нашій державі, а не тільки у Львівській області, ситуація складна, - розповідає Оксана Вацеба. - У нашій області більше, ніж половина районів не має жодного стаціонарного басейну. Діти інколи приїжджають до Львова або до іншого міста, в якому є басейн, то дивляться на нього, як на новинку, як на щось незвичне, як на таке, що досі невідоме і не бачене.

У Львівській області 68 басейнів різних типів та видів. З них деяка частина недіюча з різних причин: чи то нема води, чи потребують ремонту. Ті басейни, що діють, розташовані в основному у Львові та інших містах. Ми тішимося з того, що зараз у Львові відновлено відкритий п'ятдесятиметровий басейн на спортивній базі Міністерства оборони України, на СКА, як ми називаємо. На його базі уперше вже будуть проводити чемпіонат України з плавання на відкритій воді. Активно працюють басейни «Аквапарк» та «Динамо», які стали візитівками нашого міста.

На думку Оксани Вацеби, навчання дітей плаванню є дуже складним. Вона відзначила показові приклади у цій справі у нашій області. Це, зокрема, завдяки дитячо-юнацькому спортивному клубу Трускавця, який очолює Любомир Мацькович, за допомогою міської влади вже чи не третій рік поспіль діти певного шкільного віку міста відвідують басейн, де їх замість уроків фізкультури навчають плавати. Подібна програма діяла і в Червонограді. Дуже активно працює у програмі «Плавання» Сокальський район. Тут у місті діє два басейни і у с. Комарів, на базі «Ровесника». Цей район постійно бере активну участь в обласній програмі з навчання дітей із багатодітних родин плаванню. Тому їм треба аплодувати.

Звичайно, якби дотримувалися всіх будівельних, соціальних показників, то кожен мікрорайон, кожна школа та інша новобудова соціального призначення мали би мати приміщення для навчання плаванню.

Водночас зараз у нашій державі розробляється загальнодержавна програма, якою задекларовано, що за державні кошти має бути збудовано 30 басейнів, 30 ковзанок, 30 великих спортивних комплексів. Поки що ця програма ще не діє. Львівщина планує взяти у ній участь. Багато є міст та районів, які бажають, аби на їхній території постали такі об'єкти.

Однак слід наголосити, що басейн - це дуже дороговартісний об'єкт. Навіть не стільки дорого його збудувати, як потім його утримувати. Ми вже маємо приклад нашого стадіону «Львів-Арена», - розповідає Оксана Вацеба.Басейн - це дороге задоволення. Але, як вважали ще давні римляни, культурною є та людина, яка вміє писати та плавати.