Введення цих технологій відбулося в рамках реалізації проекту по обладненню інформаційних центрів «Енергоатому» так званими «Віртуальними екскурсіями».   

Головне призначення «Віртуальної екскурсії» – показати, як влаштований атомний енергоблок.

Рівненська АЕС – закрита для вільного відвідування, але 3D-модель, яка є типовою для всіх енергоблоків ВВЕР-1000, дозволить охочим зробити віртуальну прогулянку енергоблоком. Для цього достатньо відвідати інформаційний центр будь-якої з українських атомних станцій.

Зазначимо, що для реалізації проекту були зроблені тисячі знімків, в тому числі і в реакторному відділенні під час капітального ремонту.

Після цього програмісти кілька місяців будували тривимірні моделі кожної складової енергоблоку АЕС.

Результатом стала інтерактивна 3D-модель енергоблоку ВВЕР-1000, яка була представлена на станції 7 червня.

У ній зі стовідсотковою точністю вказано взаємне розташування будівель і споруд, що знаходяться на території станції навколо енергоблоку, до дрібниць відтворені всі об'єкти, в тому числі реакторне та турбінне відділення і блоковий щит управління з урахуванням всього технологічного обладнання.

Деталізація «Віртуальної екскурсії на АЕС» настільки висока, що навіть дерева, кущі, каналізаційні люки в тривимірній моделі повністю відповідають реальним.

Завдяки використанню комп'ютерної графіки тривимірну модель можна адаптувати до погодних умов сьогоднішнього дня, часу доби, пори року, що забезпечує повне відчуття реальності.

Джерело: Українські новини