Образ Свята в голосах, звуках, кольорах. Концерти сучасної музики та відеоарту у Львові і Києві.

Традиційний співочий канон, архаїчні ритуальні інструменти та авангардна ритміка, відеоарт творять образ тайни Різдва в сучасній художній формі.

Мистецький центр "Майстерня пісні", мистецьке об’єднання "Дзиґа", Національний Музей у Львові ім. Адрея Шептицького та Фонд "Мистецтво, культура та наука" презентують мистецький проект "По Рождеству".

"По Рождеству" – це новаторський, і поки безпрецедентний в Україні, мистецький проект, в якому спільно творитимуть:

"Майстерня Пісні", проект RASA – давні ритуальні пісні України – Наталія Половинка, Олена Костюк, Уляна Горбачевська, художній керівник "Майстерні Пісні" – Луреат НаціональноЇ премії ім. Т. Шевченка Наталія Половинка

Національний Музей у Львові ім. Адрея Шептицького – Остап Лозинський, Олександр Бриндіков

Всесвітньовідомий німецький імпровізаційний перкусіоніст Клаус Кугель, знаний в Україні завдяки участі у фестивалі "Jazz Bez".

За сприяння мистецького об’єднання "Дзиґа", "По Рождеству" зможуть побачити та почути у Києві в рамках проекту "Львівська Площа».

"По Рождеству" – це щорічний проект, котрий у різних формах втілює традиційне українське Свято: РІЗДВО – НОВИЙ РІК – ВОДОХРЕЩА. Музика проекту завжди проявляє час, в якому живемо - основою Свята є автентична українська пісня.

Програма поєднує українську народну колядку-щедрівку, сучасну імпровізаційну музику найдавніших інструментів Землі – перкусій, та мультимедійний проект "Споглядаючи ікону" на основі традиційних ікон України з фондів Музею Адрея Шептицького.

"По Рождеству" приносить відчуття свята, коли щезає розділення між тобою справжнім і сучасним світом, між твоїм серцем і ділом, яке робиш.

Мистецький проект "По Рождеству" відбувається за сприяння Львівської міської ради.

Концерти:

Львів: 31 січня – Львівська Філармонія (вул. Чайковського, 5)

Вартість квитків: 30 – 150 грн. (у касах філармонії, тел.(032)272 10 42)
Початок концерту: 19.00

Київ (у рамках "Львівської Площі"): 6 лютого – Національна музична академія України ім. П. Чайковського (вул. Городецького, 1/3-11)

Вартість квитків: 50-150 грн. (центральні театральні каси Києва, тел. (044)234 60 66, 222 52 85)
Початок концерту: 19.00

Інформація:

dzyga.com.ua
lvivska-plosha.livejournal.com
maisternia.com.ua

Контакти:

МО "Дзиґа"
Прес-секретар Юрко ВовкоГон
акредитація преси: e-mail: [email protected] , tel. 8 (095) 260 03 27

"Майстерня пісні"
Художній керівник Наталія Половинка
web: maisternia.com.ua, e-mail: [email protected]
Тел. 8 (067) 985 86 02

Довідка:

Клаус Кугель

Перкусіоніст, представник найвищого класу авангардної німецької та світової музики. Співпрацював з найвідомішими музикантами світу: Ганеліним, Штокгаузеним, Стівом Свеллем, Сабірем Матіним, Вірпакаюскасем.

Уляна Горбачевська

Співачка, актриса, художник. Джерелом її творчості є традиційне мистецтво від іконопису та народного малярства до давніх пісенних форм. Проявляє об’єктивність традиційного світовідчуття в живописі, костюмах, сценографії, пісенних та акторських образах.

Олена Костюк

Співачка та актриса. Дизайнер "Майстерні пісні". Працюючи в різних видах мистецтва (народна пісня та інструментальна музика, візія та театр), досліджує закон руху традиційного знання та втілює його в сучасних мистецьких формах.

Наталія Половинка

Співачка, актриса, педагог. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію здійснення пісні як категорії життя, духовної категорії. Представник традиційного співу у всіх його жанрах: давні духовні наспіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс – водночас виконавиця сучасної академічної музики та сучасної імпровізаційної музики.

Автор численних музичних та театральних проектів, автор унікальної методології роботи з голосом і співом. Художній керівник мистецького об’єднання "Майстерня пісні". Лауреат міжнародних музичних та театральних фестивалів, Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка.

Реалізовані роботи:

Спільні проекти "Майстерні пісні" з Клаусом Кугелем, такі як "Natalka" (“Silent Art Festival”, НІмеччина, 2008), "Wesele»"(Польща, 2008), "Song of songs" (Україна-Польща-Німеччина, 2008) – новітня музика через живе відкриття її закону і джерела, коли інструментом і дорогою стає традиційна пісня, духовний вірш.

Співпраця з Національним музеєм у Львові ім. Адрея Шептицького в проектах "Ірмос. Радуйся", "РАСА. Древо" (2007), "Ніч музеїв. Спас. Дорога" (2008), "Коло козацької доби" (2008) – творення спільного поля Традиції, де знання передається через "зримий спів", втілений у поєднанні звукових та візуальних форм.