Про це пише «Автоньюс».

Новий 3D-принтер Infinite Build від компанії Stratasys знаходиться в центрі досліджень і нових розробок Ford в місті Діборн, штат Мічиган. Як пояснили в компанії, технологія дозволяє друкувати об'єкти складної форми і різних розмірів: крила кузова, спойлери і інші. Позитивна особливість - надруковані деталі легші, ніж металеві аналоги, негативна - їх виробництво займає більше часу. При цьому установка оснащена роботизованою «рукою», яка перезаряджає каністри з вихідним матеріалом в автоматичному режимі. При достатньому запасі «палива» принтер здатний працювати без зупинки протягом декількох днів.

Ford десятиліттями експериментує з технологіями 3D-друку. Так, компанія стверджує, що купила в 1988 році третій в світі пристрій для пошарового створення фізичних об'єктів по цифрових моделях. Спочатку 3D-принтери застосовувалися для випуску кнопок і перемикачів в прототипах, а на сьогодні надруковані компоненти зустрічаються навіть на гоночних автомобілях. Зокрема на машині Chip Ganassi Racing, яка виграла в 2015 році змагання 24 години Дайтони, встановлений надрукований в лабораторіях Ford впускний колектор.

Можливості 3D-друку вивчають і інші автомобільні виробники. Наприклад, компанія Renault Trucks представила на початку цього року прототип 4-циліндрового дизельного двигуна DTI 5 з надрукованими на принтері компонентами. Експериментальний мотор виявився на 25% легшим від серійного.


 

«Вголос»