Протягом тижня має бути вирішено питання про ступінь секретності майбутнього процесу. Захист вимагає переглянути класифікацію процесу, згідно з якою на ньому можуть бути порушені питання, що становлять державну таємницю. Офіційну вимогу обмежити кількість закритих засідань висловили і ЗМІ.

У 2009 році адміністрація президента США Барака Обами ухвалила судити передбачуваних організаторів теракту цивільним судом, однак пізніше це рішення було скасовано через численні протести. У 2011 році ув'язнених вирішили віддати під військовий трибунал.

На першому засіданні нової сесії підсудні співпрацювали зі своїми адвокатами і відповідали на питання судді, на відміну від минулих слухань, на яких вони читали молитви, відмовлялися слухати переклад і ігнорували суддю.

Попередні слухання проходили в травні 2012 року і тривали 13 годин. Після цього попередні слухання неодноразово відкладалися з різних причин: через настання священного місяця Рамадан, який передбачає строгий піст для мусульман, загрози тропічного шторму, порушення зв'язку на острові через аварію.

П'ять підсудних, - Халід Шейх Мохаммед, раніше проголосив себе головним організатором атак 11 вересня, і чотири його ймовірних спільники, Валід бін аташе, Рамзі Бінальшіб, Алі Абдул Азіз Алі і Мустафа Ахмед аль-Хавсаві, - звинувачуються у вбивстві 2976 чоловік, злочинній змові , тероризмі, викраденні повітряного судна та інших злочинах.

Початок суду над звинуваченими очікується не раніше 2013 року. Якщо вони будуть визнані винними, їм загрожує страта.

Джерело: lenta.ru