Білоруські прикордонники провели огляд автомобіля посла України у Білорусі Ігоря Кизима на одному з контрольно-пропускних пунктів.

Перевірка була знята на відео. Ролик опублікував Державний прикордонний комітет Білорусі.

Даний інцидент стався, коли посол повертався до Мінська після консультацій в Києві.

Варто зауважити, що український дипломат нагадав прикордонникам, що відповідно до Віденської конвенції, особистий багаж дипломатів при перетині кордону до країни перебування, не дозволяється, якщо у них немає для цього вагомих підстав.

Прикордонник зауважив, що особисті речі посла ніхто оглядати не буде, проте запропонував відкрити багажник автомобіля.

"Вам будуть дзвонити дуже багато людей. Ви робите свою роботу дуже правильно, я думаю. Проблема не в мені, я вам відкрию багажник, немає питань. Ви шукайте людей або щось інше? Але цим самим ви зараз робите дуже поганий крок. Я буду писати завтра ноту, я з понеділка буду на роботі... Ваш посол, коли буде їхати сюди ... Ми починаємо дипломатичну  війну, ви хочете цього?", - поцікавився Кизим.

Після огляду дипломату повернули паспорт і він залишив пункт пропуску.

Читайте більше актуальних новин України та світу:

  • Білоруських опозиціонерок Світлану Тихановську, Марію Колесникову і Вероніку Цепкало номінували на премію імені Сахарова.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба хоче почути позицію білоруської опозиції щодо України та російської агресії.
  • Дмитро Кулеба заявив, що Україна буде жорстко протидіяти будь-яким спробам спецслужб Білорусі чи Росії використати відкритість українського кордону для білорусів, щоб зіпсувати відносини між українським та білоруським народами.