Кшиштоф Лонтка назвав факти порушення виборчого процесу.

«Перший факт – це запізнення з початком роботи комісій. Другим фактом стало те, що переривалась робота ДВК для того, щоб поставити печатки про вибуття однієї з партій. Також існують деякі дрібні порушення, пов’язані з послідовністю складання та підпису бюлетенів, бо кожна комісія на свій манер організовує цей процес», - розповів міжнародний спостерігач.

Також Кшиштоф Лонтка згадав про ситуацію зі зніманням інформаційних плакатів кандидатів на виборчих дільницях.

«Знімалася інформація про кандидатів через різну інтерпретацію постанови. На деяких дільницях всі інформаційні плакати зникали, на деяких лише ті, які були згадані у постанові», - зазначив спостерігач.

Спостерігач з Польщі також сказав про те, що дуже багато часу займає підготовка і видача бюлетенів. Другою проблемою є те, що дуже пізно приймаються рішення, от як зі списками «Батьківщини». По-третє, відсутність нагляду центральних комісій за виконанням відповідних постанов. Мова йде про те, що різні дільниці інтерпретують постанови по-своєму. Насамкінець Кшиштоф Лонтка висловив надію, що до кінця дня ця «заварушка» у виборчому процесі зникне.

Окрім мінусів виборчого процесу, Кшиштоф Лонка також вказав на плюси виборів на Україні.

«Я дуже позитивно дивлюся на те, як ви одне одного пильнуєте. Представників від партій на виборчих дільницях подекуди більше, ніж самих членів комісій. А деяка частина спостерігачів стоїть і рахує кількість бюлетенів, які потрапляють в урну. Це в певній мірі переконує нас в тому, що процес в Україні пройде близько до демократичних принципів», - зауважив міжнародний спостерігач.