За його даними, на території Почаївської лаври активно ведуть ремонтні та реставраційні роботи, які фінансуються як з бюджету, так і за рахунок церковних коштів.

«28 липня 2013 року на честь 1025-ліття хрещення Русі, Свято-Успенську Почаївську лавру планують передати у власність УПЦ (Московського Патріархату). Для передачі плануються провести гучні урочистості, участь в яких братимуть перші особи держави, а прийматиме цей «подарунок» Патріарх Московський і всія Русі – Гундяєв», – розповідає Степан Барна.

Депутат каже, що «попри те, що комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності не погодив скандально відомий законопроект № 1161, яким з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, мали виключити споруди Почаївської лаври, перед провладними депутатами ставиться завдання якнайшвидше протиснути цей законопроект будь-якою ціною».

На його думку, «такі необдумані дії влади можуть спровокувати гостре громадське протистояння на релігійному ґрунті, що врешті може закінчитися кровопролиттям».

Також Степан Барна володіє інформацією, що після передачі комплексу Почаївської лаври у власність УПЦ (МП), на території лаври відкриють культурно-духовний центр.

Джерело: РІСУ