Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на зустрічі в Люксембурзі 14 жовтня закликатиме європейських колег підтримати нинішні кроки України щодо врегулювання ситуації на Донбасі шляхом тиску на Росію.

Про це Пристайко заявив в інтерв’ю “Укрінформу”.

Він заявив, що хоче сказати Європі, що “наші дуже непрості рішення щодо врегулювання на Донбасі не повинні просто зависнути у повітрі, ви маєте підставити плече і їх підтримати”.

“Бо якщо ви зараз не дотиснете Росію, ситуація відкотиться назад аж до стану військового протистояння, тобто ми знову почнемо барикадуватися”, – сказав Пристайко.

Він зауважив, що українська влада зараз йде на доволі болісні кроки, та на які частина суспільства реагує акціями протесту.

За його словами, є й інша частина суспільства, яка каже: “Давайте рухатися далі, ми не можемо безкінечно перебувати в нинішньому стані, ця окупована територія нас отруює”.

Водночас, зазначив міністр, третя частина суспільства каже: “Треба погоджуватись на все. Як ви можете не розуміти, що там знаходяться наші родичі, наші сім’ї!”

У цьому контексті Пристайко нагадав, що перші ініціативи Президента Зеленського були спрямовані на те, щоб відновити транспортне сполучення, почати відновлювати мости, потім відновити виплату пенсій тощо.

Нагадаємо також, що Вадим Пристайко заявив, що українська сторона очікує початку переговорів у “нормандському форматі” протягом пів року.