Депутат зазначив, що вже за місяць після виборів буде зрозуміло, яка подальша доля нинішньої об’єднаної опозиції.

«Якщо вдасться консолідовано забезпечити злагоджену роботу парламентської фракції так званої об’єднаної опозиції в Парламенті, то звичайно на цій основі може виникнути у дуже близькій перспективі політична партія праволіберального і проєвропейського спрямування, що врешті решт звичайно буде кроком вперед у структуруванні українського політикуму», – наголосив Юрій Михальчишин.

Проте, за його словами, якщо з лав об’єднаної опозиції все ж вийдуть нардепи і перейдуть у провладні партії, то «про формування якої-небудь політичної партії на основі ліберального проекту можна буде забути раз і назавжди».

Свободівець нагадав приклад проекту «Наша Україна» зразка 2007-го року, коли також ішла мова про створення єдиної партії на базі виборчого блоку. Але ця обіцянка завершилася «ганебним розколом і постачанням тушок провладній більшості».

«Це свідчить про те, що без перезавантаження кадрової складової українського політикуму досягти реальних результатів об’єднавчих процесів і консолідувати суспільство навколо кількох політичних сил не вдасться», – додав Юрій Михальчишин.