Про це повідомляє фіскальна служба Львівщини на офіційному сайті.

Згідно методики, всі фізичні особи – підприємці, окрім «спрощенців», мають самостійно розраховувати військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу і відображають її у річній податковій декларації.

За словам податківців, сплата військового збору пов’язана з термінами сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим таким звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів є 2015 рік.

Зокрема, фізичні особи – підприємці мають сплатити збір до 19 лютого 2016 року. Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 серпня 2016 року.

Податківці також пояснили податковим агентам, в який спосіб вони мають утримувати військовий збір при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність.

Так, згідно Податкового Кодексу України (пункт 177.8 ст. 177), суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які нараховують (виплачують) фізичній особі – підприємцю дохід від здійснення нею підприємницької діяльності, не утримують податок на доходи у джерела виплати. Однак, слід зауважити, що податок не утримується лише за умови, якщо фізична особа – підприємець, яка отримує такий дохід, надала копію документа, що підтверджує її держреєстрацію відповідно до закону про СПД.

Окрім цього, відповідно до пункту 178.5 ст. 178 ПКУ встановлено, що під час виплати суб'єктами господарювання – податковими агентами фізичним особам, які проводять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується за умови надання фізособою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка проводить незалежну професійну діяльність.