Як відомо, Президент України Віктор Ющенко доручив митникам забезпечити митне оформлення вантажів за принципом „Єдиного вікна” з 1 червня. На виконання цього доручення Головою Держмитслужби було підписано відповідний наказ, яким зазначену процедуру запроваджено з 1 травня. Про це повідомила  прес-служба Державної митної служби. Коментуючи ситуацію, Володимир Скомаровський зазначив: „Ми свідомо ввели в дію наказ на місяць раніше визначеного терміну – нам потрібен був цей місяць для того, щоб змінити психологію митників, їх відношення до роботи, до підприємців. Крім того, за цей місяць ми змогли налагодити систему контролю за діями наших працівників. Завдяки цьому з 1 червня принцип „єдиного вікна” реально працює у всіх митницях, як і доручав нам Президент України.”

Для забезпечення ефективного контролю роботи „єдиних вікон” протягом травня Держмитслужбою було проведено перевірки виконання наказу у більшості митниць. У зв‘язку з неналежною організацією роботи з виконання завдань і наказів Державної митної служби України, недостатнім контролем за роботою підпорядкованих підрозділів попереджено про неповну службову відповідність начальника Ягодинської митниці, виконуючого обов‘язки начальника Маріупольської митниці, начальника Глухівської митниці, першого заступника начальника Луганської митниці, першого заступника начальника Амвросіївської митниці, першого заступника начальника Черкаської митниці.

„Ми продемонстрували, що керівництво митної служби буде миттєво та жорстко реагуватиме на зволікання із виконанням доручень Президента України і наказів Держмитслужби, і в першу чергу за дії підлеглих відповідатиме керівник митниці”, - підкреслив Голова ДМСУ - „головне ж стратегічне завдання митної служби - здобути довіру суспільства до роботи та професії митника. А для цього треба не так багато – чесно та професійно виконувати свою роботу, коректно та ввічливо ставитися до громадян і підприємців”.

І-Репортер