Політолог Юрій Шведа під час свого виступу зазначив, що на сьогоднішній день і соціологія, і політологія стали заручниками політики.

Тому щодо соціологічних опитувань, які зараз проводять на дільницях, Юрій Шведа зазначив, що їх часто організовують без дотримання необхідних вимог. Тому політолог наголосив, що слід довіряти двом національним екзит-полам, проведення яких анонсувалося раніше у цілій Україні.

Натомість щодо тих опитувань, які стосуються мажоритарки, то люди повинні розуміти, що в такі опитування мають зовсім іншу методику, іншу вибірку. Тому часто такі опитування можуть мати дві мети – або дискредитувати національні екзит-поли, або підготувати громадську думку до того, що є одні результати, а люди насправді голосували по-іншому, тобто фактично підготувати людей до того, що вибори були сфальшовані.

Проте, Юрій Шведа наголосив, що результати таких опитувань суд не буде брати до уваги як доказ.

В той же час Володимир Подгорнов підкреслив, що такі опитування можуть бути інструментом тиску на суд і способом формування негативної громадської думки, позаяк сам факт опитування був, але вибірка в таких опитуваннях зазвичай не є репрезентативною. Адже ті, хто опитують людей, стоять біля дільниць не цілий день, а лише кілька годин, тобто фактично опитування має тенденційний характер.