Україна закликає керівників політичних сил Венесуели провести демократичні вибори та запобігти вирішенню політичної кризи силовими методами.

Про це повідомила речник МЗС України Катерина Зеленко, пише УНІАН.

"Україна визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели — Національної асамблеї, а також лідером демократичної опозиції. Відтак від нього й інших керівників політичних сил Венесуели залежить повернення до демократичного урядування в країні, зокрема, шляхом досягнення домовленостей про проведення демократичних і сертифікованих міжнародними спостерігачами виборів", — наголосила Зеленко.

"Україна закликає робити все можливе для запобігання силовим методам вирішення політичної кризи і, як наслідок, протидії економічній катастрофі, яка вже призводить до гуманітарних проблем і страждань венесуельського народу", — сказала речник МЗС.

Нагадаємо, 23 січня лідер опозиції Венесуели оголосив себе тимчасовим президентом.

Ввечері 24 січня Радбез ООН оголосив про проведення екстреного засідання через ситуацію у Венесуелі.

25 січня у ЗМІ з’явилась інформація про те, що американські дипломати покидають Венесуелу.

Держсекретар США Майк Помпео на засіданні Ради безпеки ООН закликав визнати Хуана Гуайдо президентом Венесуели.

Франція, Іспанія та Німеччина висунули ультиматум чинному президенту Венесуели Ніколасу Мадуро оголосити нові вибори впродовж восьми днів.

27 січня стало відомо, що Венесуелу покинули всі дипломати США.

29 січня адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила про рішення запровадити жорсткі санкції проти Венесуели.

Тоді ж стало відомо, що головному опозиціонеру Венесуели Хуану Гуайдо заборонили покидати країну та заморозили його активи.

Сам Ніколас Мадуро зізнався, що має російську зброю “найвищого рівня”. А також заявив, що Трамп хоче його вбити.

30 січня у Франції заявили, що Мадуро може не провести нові вибори.

1 лютого стало відомо, що Євросоюз створює міжнародну контактну групу з європейських і латиноамериканських країн для вирішення кризи у Венесуелі мирним шляхом.

Наступного дня президент Колумбії Іван Дуке заявив, що Мадуро “залишились лічені години”.

Також у понеділок, 4 лютого, представники влади кількох країн ЄС заявили, що вважають опозиційного лідера Хуана Гуайдо президентом Венесуели.

Водночас у суботу, 2 лютого, стало відомо, що Італія стала єдиною країною, що заблокувала компромісну пропозицію ЄС щодо визнання президентом Венесуели Хуана Гуайдо.