Про це заявив спеціальний доповідач ООН з прав людини у Республіці Білорусь Міклош Харасті, повідомляє Центр новин ООН.

«Події, що відбулися минулими вихідними, явно демонструють навмисний характер репресивних заходів і неприкрите повернення уряду до колишньої політики масових репресій проти громадян, що відстоюють або допомагають іншим відстоювати свої права, закріплені в конституції України і в міжнародних договорах», - заявив Харасті.

У заяві експерт ООН охарактеризував розправи влади РБ над мирними акціями протесту 25 і 26 березня. Приводом для протестів стало прийняття указу, що передбачає покарання тих, хто офіційно працює менше 183 днів на рік і не зареєстрований як безробітний.

Харасті підкреслив, що сотні демонстрантів зазнали фізичного насильства, були заарештовані без всяких підстав, і потім їх засудили на ув'язнення або до сплати штрафу. При цьому, на три дні зник опозиціонер Микола Статкевич, якого випустили з КДБ. За повідомленнями, також був відключений Інтернет.

Харасті закликав владу припинити залякування і насильство. Він додав, що буде уважно стежити за ситуацією і закликав міжнародне співтовариство розпочати діалог з білоруськими правозахисниками і всіма, хто виступає за мирні демократичні зміни.

Нагадаємо, Мінськ не визнає мандат Міклоша Харасті у якості Спецдоповідача ООН і не пускає його на територію країни.

 

 «Вголос»