Закохані хочуть зробити один одному романтичний подарунок спеціально до свята, створити приємну атмосферу. Але погодьтеся, замість дешевих попсових сувенірів у вигляді сердець чи парфумів, вдалішим подарунком до свята буде дводенна подорож удвох, подалі від звичної буденності. Куди саме поїхати на свято Валентина – варіантів багато, зокрема запропонуємо кілька напрямків в Україні та Європі.

Львів

Де-де, а у Львові точно можна відпочити по-роматничному. Численні туроператори уже давно пропонують різноманітні екскурсії, програми на День закоханих, проте тут не обов'язково мати путівку.

Варто просто приїхати, прогулятися старенькими вуличками, пройтися затишними кав'ярнями. Також можна поїхати до Самбора, яке розташоване у Львівській області, саме тут зберігаються мощі Св. Валентина.

У цьому містечку також можна побачити чимало визначних пам'яток. Окрім церкви Різдва Пресвятої Богородиці, в якій власне зберігаються мощі Святого Валентина та чудотворної ікони Самбірської Богородиці, тут варта уваги Самбірська ратуша і зал органної та камерної музики.

Кам'янець-Подільський

У такому багаточасовому і полікультурному місті як Кам'янець-Подільський без романтики ніяк не обійтись. Подорож на вихідні до цього давнього міста може бути не лише романтичною, а й пізнавальною мандрівкою.

Тут знаходиться багато історико-культурних пам'яток – костел апостолів Петра і Павла, міська ратуша, вірменська криниця, славнозвісні оборонні вежі та мури міста. Також у старому місті спокійно і комфортно для піших прогулянок з коханими. Готелі та ресторани у місті пропонують відповідну якість.

Чернівці

Ще одне місто зі своєю столітньою історією і багатою культурною спадщиною, з старими кам'яницями, вуличками з бруківкою, де розташовано чимало милих кав'ярень та затишних ресторанів, де незабутньо можна відсвяткувати День закоханих – це столиця Буковини місто Чернівці.

Тут чимало своїх традицій, особливостей, які залишають незабутні враження. Тим паче відпочинок у Чернівцях це унікальна можливість побувати в європейському місті, не витрачаючи значних коштів.

Верона (Італія)

Якщо у вас є трохи більше часу і можливостей, то можна зробити собі подарунок і зі своєю парою провести романтичний вікенд закордоном. До прикладу польський сайт podroze.gazeta.pl пропонує відвідати Верону, угорський Еґер, Чеський Крумльов.

Не тільки в День Св. Валентина, а й у будь-яку пору будинок Шекспірівської Джульєтти у Вероні – майже культове місце для закоханих. Правда, будинок Джульєтти було збудовано у 20 ст., балкон добудовано напередодні другої світової війни, а скульптура Джульєтти з бронзи датована 70-рр 20 ст. Та попри це, ця історія завжди розчулює закоханих зі всього світу.

Перед будинком Джульєтти, котрий розташований на вулиці Cappello 23, завжди натовпи людей. Чоловіки торкаються до грудей Джульєтти, а дівчата виходять на балкон, щоб побачити з нього своїх коханих.

Менш популярним є будинок Ромео, який знаходиться при середньовічному палаці. Побувати всередині цього помешкання, на жаль, не можна, але в самому будинку знаходиться ресторан, де можна провести романтичну вечерю на День Валентина.

Однак, це далеко не єдина атракція у Вероні, старе європейське місто, як годиться, багате на культурні пам'ятки. Кам'яний міст Ponte Pierra, римський театр, замок, красиві палаци та костели. Вузенькі вулички, сходи, площі, затишні кав'ярні – ідеальна атмосфера для романтичного вікенду.

Еґер (Угорщина)

Чудовим подарунком для закоханих буде і поїздка в угорське містечко Еґер. Купання в термальних водах, прогулянка мальовничими вуличками, вечеря у затишному ретсорані, дегустація місцевого вина – вдалий варіант для затишного і недорогого відпочинку.

У місті є також на що подивитись – катедра, костели, барокові та рококові палаци, також турецький мінарет, звідки можна споглядати панораму міста. І обов'язково потрібно скуштувати місцевого вина, яке зберігається в пивницях висічених у вулканічних скелях.

Ческий Крумльов, Чехія

Якщо їхати до Чехії, то не обов'язково до Праги, де завжди багато туристів, особливо на свята дуже гамірно. Не менш вдалим, захопливим та романтичним може бути відпочинок в іншому казковому чеському містечку – Чеському Крумльові.

Є тут і р. Влтава, і замок, і костели, кам'яниці 16 ст., і вузенькі вулички, музеї, театри. Чеський Крумльов входить до списку спадщини ЮНЕСКО. Хоча попри це місто дуже мальовниче. Також у лютому тут мало туристів, буде досить спокійно і затишно.

фото: phototour.pro