Всі є свідками того, як на площі Ринок з ранку до ночі чергує патрульне авто ДАІ. Всі також знають про те, що міськрада встановила камери спостереження на цій площі, нібито для того, щоб на ній було більше порядку. Ці всі люди і спорядження, вочевидь, працюють не безоплатно, а за гроші платників податків, тобто наші гроші, шановні читачі.

Минулої п’ятниці по площі Ринок з вітерцем проїхала кавалькада авто. Патруль ДАІ, який мав би зупинити порушника і покарати його, тільки що честь не віддав. Адже у першому з автомобілів – чорному джипі – їхав відомий львівський бізнесмен Петро Петрович Димінський…

Але мова якраз не про нього. Адже Петро Димінський далеко не єдиний, хто так чинить. Через площу Ринок, яку міська влада оголосила закритою для автомобільного транспорту, щодень проїжджають міліцейські авто і членовози депутатів та чиновників. Увесь цей безлад фіксується постовими ДАІ і ретельно записується на камери стеження. З якою метою? Нас у даній ситуації обурює насамперед бездіяльність тих, кого ми утримуємо: міліції і міських виконавчих служб.

Ніхто з патруля ДАІ навіть не спробував зупинити авто Димінського. І у міськраді також ніхто не поспішив доповісти про порушення і передати фотофакт скоєного в правоохоронні органи.

Ми поцікавилися у патрульних, чому вони не виконують своїх прямих обов’язків? ВВони пояснили. Виявляється колись раніше співробітники ДАІ вже зупиняли авто Димінського на Ринку . Навіть склали протокол про порушення. За їхніми словами, Петро Петрович у поясненні зазначив, що «порушував, порушує і буде порушувати». І правильно. Бо чому ж одному з найбагатших львів’ян не можна їздити по площі, а, наприклад, керівництву обласного ГУ МВД – можна? Яка від них користь, крім шкоди? Може, вони утримують ФК «Карпати»? Ні. Може борються зі злочинністю? Маємо сумніви. Жодного із резонансних убивст, наприклад, вони не розкрили. І не розкриють. Бо служать не закону, а заглядають в рот тим, хто зараз при владі.

Ось приклад. Якщо адмінпротокол про порушення складений, то, згідно закону, його повинні передати до суду. Саме це ми спробували з’ясувати інспектора групи профроботи ВДАІ м. Львова Ірини Пилат. Ось що ми почули у відповідь:

«Я порадилася з нашим начальником. Він каже: «Якщо ми навіть склали на нього протокол, некоректно давати цю інформацію, некрасиво». Загалом, по всіх нюансах наші працівники ДАІ мають складати протокол. Відносно тої людини, ми вважаємо некоректним давати таку інформацію. Але ви скажіть, які інспектори там були, номер їхньої машини. Начальник би з ними поспілкувався, запитав чому вони його не зупинили. Але мені начальство сказало, що це некорректно подавати прізвище. Я, навіть, не шукала чи є той протокол складений, чи ні. Чи то магнат, чи проста людина, давати прізвище чи складено на нього протокол – це неправильно. Навіть, якщо людина вбивство якесь створила, напевно, ніколи не пишуть прізвище».

Делікатність нашої міліції просто подиву гідна.

Ось така історія, яка щодня відбувається на очах сотень людей. Закони і правила тільки для «лохів», а можновладці та заможні люди – над законом. Ця ситуація вже стала настільки банальною, що, чесно кажучи, нудить про це писати, тим більше, що на такі публікації все одно влада ніяк не реагує. От якби це власник кіоска порушив правила, або бабця моркву і петрушку в невідведеному місці продавала – це інша справа, тут наша влада принциповість точно би проявила.