Україна погодилася розглянути "формулу Штайнмаєра" ще в липні 2019 року під час консультацій дипломатичних радників у "нормандському форматі".

Про це свідчить лист глави Офісу президента Андрія Богдана, який адресований представнику України в Тристоронній контактній групі Леоніду Кучмі, передає НВ.

В документі від 16 липня сказано, що 12 липня 2019 року в Парижі відбулися консультації в "нормандському форматі" на рівні дипломатичних радників лідерів України, Німеччини, Російської Федерації та Франції.

Відзначається, що країни узгодили документ "Кроки, які повинні бути здійснені сторонами". У ньому н аписано, що "нормандська четвірка" повинна підготувати правові рамки щодо "особливого статусу Донбасу", включаючи "формулу Штайнмаєра".

Відомо, що 1 жовтня українська делегація під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську підписала “формулу Штайнмаєра”.

Нанадаємо, що напередодні Пристайко заявив, що уряд піде на “болючий компроміс”, якщо народ не підтримає “формулу Штайнмаєра”