Громадськість Львівщини обурена криміногенною ситуацією у Львові, яка склалася після призначення керівником Головного управління Нацполіції в області колишнього беркутівця Василя Віконського.

Про це на своїй сторінці у соцмережі написала голова Громадської організації "Варта 700" Наталія Шелестак, реагуючи на повідомлення про підпал автомобіля журналістці "Радіо Свобода" Галині Терещук.

"Галині Терещук спалили машину! В центрі міста! Зі слів очевидців, тупо, нагло і демонстративно! Причому повідомили, що саме її машину підпалюють! В мене вже нема питань до Віконського, бо безперспективно їх йому задавати, з огляду на його дружні вечері в ресторанах з криміналітетом. В мене питання до Арсена Авакова. Чого ви чекаєте? Які цілі у вас на Львівщині? Завтра буде колегія, де вам повідомлять те, що ви і так знаєте: Львівщина одна з перших знизу по показниках. У нас критична ситуація вже. Дожилися до того, що журналістам палять автівки. Що далі? Повернення в 90-ті? Чи ми вже в 90-х?" - написала Шелестак.

Як уже повідомлялося, вночі 30 січня у Львові спалили автомобіль відомих журналістів Галини та Василя Терещуків. Інцидент стався на вулиці Кубійовича, 39. Свідком злочину став сусід журналістів. За його словами, невідомий чоловік підійшов до автівки Mitsubishi Colt та поставив на лобове скло пакет, в якому була невідома речовина.

Нагадаємо, напередодні Личаківський районний суд Львова зобов’язав Львівське територіальне управління ДБР невідкладно розпочати досудове розслідування по факту вчинення кримінального правопорушення керівником слідчого управління ГУ Нацполіції Львівщини Наталією Харченко. Посадовця підозрюють у перевищенні влади або службових обов’язків, що спричинило істотну шкоду державним інтересам. Відповідна заява надійшла до ДБР на початку грудня. З цього приводу прокурор Львівської області Ірина Діденко й ініціювала позапланову перевірку обласної поліції. А згодом прозвітувала про щонайменше 110 фактів порушень.

Як відомо, заступником голови ГУНП Львівщини Наталія Харченко стала у жовтні 2019 року – після того, як головою ГУНП став колишній беркутівець Василь Віконський. До цього Харченко обіймала аналогічну посаду у Хмельницькому управлінні, яке до призначення у Львівську область очолював також Віконський.

Досі повідомлялося, що Василя Віконського та Наталію Харченко підозрюють у «кришуванні» криміналу в області. Йдеться про сприяння діяльності відомих кримінальних авторитетів, квартирні крадіжки, дрібне шахрайство та тиск на місцевих підприємців.

Розслідувати злочини Віконського та Харченко закликав також доктор юридичних та історичних наук, професор КНУ ім.Т.Шевченка, генерал-полковник у відставці Іван Білас.