Поліція встановила, що за кожен голос у разі надання фотодоказу виборцям пропонували від тисячі до півтори тисячі гривень

Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

Зазначається, що до функціонування “сітки” підкупу виборців причетні понад 20 осіб. Злочинна схема діяла за наявними ознаками, ймовірно, на користь одного з кандидатів у народні депутати, який зараз є депутатом. За кожен голос у разі надання фотодоказу виборцям пропонували від тисячі до півтори тисячі гривень.

Учасникам мережі і самому депутату вручені повістки.

Вже встановлено, що злочинна схема діяла за наявними ознаками, ймовірно, на користь кандидата у народні депутати до Верховної Ради Віталія Барвіненка.

Підкуп виборців здійснювався на території міста Білгород-Дністровський, а також Білгород-Дністровського, Татарбунарського та частини Кілійського районів.

“Один з чинних народних депутатів, який має багатий політичний досвід, організував “сітку” для підкупу виборців. До «роботи» він  залучив  агітаторів, які пропонували майбутнім виборцям від тисячі до півтори тисячі гривень за голос. В день виборів громадянам необхідно було сфотографувати бюлетень у кабінці для таємного голосування з відміткою про голосування за Барвіненка і фото викласти в месенджер”, – сказав заступник начальника Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

Кожен член злочинної групи  відповідав за певний напрямок роботи: проведення агітації, формування списків та розподіл коштів за голоси виборців. Наразі всі особи, причетні до скоєння злочину, встановлені.

“У “сітці” з підкупу виборців були задіяні понад 20 осіб. Вони  відповідали за певний напрямок роботи: проведення агітаційної роботи, формування списків голосуючих, розподіл коштів за виборчий голос, а також контроль за іншими учасниками “сітки” тощо. На даний час всі особи, причетні до скоєння злочину встановлені”, – зазначив начальник управління Департаменту захисту економіки Нацполіції Олександр Околіт.

Він додав, що формували списки громадян, з якими домовилися про голосування за певного кандидата у народні депутати, голови сільських рад та особи, які користуються авторитетом серед місцевого населення.
Цуцкірідзе підкреслив, що під час проведення санкціонованих обшуків поліцейські вилучили списки з прізвищами громадян, які “продали” свій голос, списки із зазначенням грошових коштів, які виділялися на цю схему з підкупу виборців. Також вилучено телефони з перепискою між учасниками злочинної групи, ноутбуки, в яких знаходиться списки “куплених” виборців, їх дані тощо.

“Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Під час проведення обшуків було вручено повістки всім фігурантам, зокрема, і кандидату у народні депутати. Найближчим часом їм буде оголошено підозри”, – зазначив Максим Цуцкірідзе.