В операції брали участь «сотні охоронців порядку, які витіснили маніфестантів з території парку Свободи», повідомило інформаційне агентство АП.

Воно нагадує, що в п'ятницю в Пномпені під час придушення акції протесту загинули чотири людини. Вони разом з десятками інших робочих вимагали збільшення вдвічі рівня оплати праці.

Площа Свободи з грудня минулого року служить місцем проведення мітингів, організованих опозиційною Партією національного порятунку Камбоджі (ПНСК). Як вказує АП , приводом для сьогоднішньої демонстрації послужила заява міністерства оборони про те, що збройні сили при будь-якому розкладі залишаться вірними законно обраній владі і вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб захистити уряд, короля і конституцію.

ПНСК, яку очолює відомий політик Самом Ренсі, висловлює незгоду з оголошеними на початку вересня минулого року офіційними підсумками виборів до Національної асамблеї (нижню палату парламенту), звинувачуючи владу в підтасовуванні результатів голосування. Всі минулі місяці прихильники Ренсі бойкотують роботу парламенту і заявляють про невизнання легітимності затвердженого Нацасамблею нового уряду.

За підсумками виборів до Національної асамблеї Народна партія Камбоджі (НПК), до якої належить чинний прем'єр, завоювала 68 з 123 депутатських мандатів. Це дало їй право самостійно сформувати кабінет міністрів, не вступаючи в коаліції з іншими політичними силами, що викликало різке невдоволення опозиційної ПНСК, що отримала 55 місць у парламенті.

Джерело: ИТАР-ТАСС