Про це поінформував міністр внутрішніх справ України.

Як відомо, Людмирського викрали 18 липня 2016 року під час прогулянки і вимагали за нього викуп у 10 мільйонів євро. Поліція виявила таємний бункер, у якому утримували бранця. Затримано двох фігурантів справи, а також вилучено зброю та вибухівку. Нині розшукують організатора та замовника злочину.

«Вчора вночі у приватному будинку в селі Фастовець Київській області правоохоронці виявили підвальну схованку-бункер, яка складається з 2 камер, обладнана вентиляцією, освітленням, водопостачанням і каналізацією, броньованими дверима та постійним відеоспостереженням – приміщення явно спеціально готувалося для тривалого утримання заручників. У сусідній камері вилучено автомат Калашникова, магазини для нього, пістолети іноземного виробництва, підствольний гранатомет з гранатами і кілограм тротилу», - зазначив міністр.

Також він повідомив, що потерпілого били лише під час викрадення, в інший час тортур не застосовували. Життю та здоров'ю Людмирського нічого не загрожує.

Затримані – українець та громадянин Росії з Дагестану. Справу перекваліфіковано з «умисного вбивства» на «вимагання» та «незаконне позбавлення волі».

«За даними слідства, організатор і члени його групи прибули в Україну легально у 2015 році і залишалися на території країни незаконно більше двох років. В ході реалізації злочинного задуму, вони завербували громадянина України, мотивували його прийняти іслам, і за його сприяння купили приватний будинок в селі Фастовець Київської області. Потім у підвалі будинку обладнали сховок-бункер з двома камерами для тривалого утримання заручників», - зазначає міністр.

Загалом протягом 2015-2016 років лише на Київщині скоєно 12 викрадень забезпечених людей, чиї рідні платять вимагачам. Людмирський став першим чиновником, якого було викрадено. 

 

 «Вголос»